Parex banka atteiksies no Moody’s pakalpojumiem

2010. gada 10. augusts plkst. 15:54
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Parex banka nolēmusi atteikties no starptautiskās reitingu kompānijas Moody's Investors Service pakalpojumiem, liecina bankas paziņojums NASDAQ OMX Riga biržā.

Jāatgādina, ka Moody’s izplatījusi paziņojumu, ka izskata iespēju samazināt Parex bankas reitingus. Samazināt varētu bankas ilgtermiņa vietējās un ārvalstu valūtas depozītu reitingu, kas patlaban ir B2. Bankas finansiālā stipruma reitings ir E līmenī ar stabilu nākotnes perspektīvu.

Moody’s lēmumu pārskatīt reitingu pamato ar bankas restrukturizāciju, kā arī ņemot vērā neskaidrības ar Parex banku.

Ņemot vērā Parex bankas turpmāko darbības specifiku, proti, bankas plānos neietilpst jaunu noguldītāju piesaistīšana, depozītu pieņemšana, jaunu kredītu izsniegšana, kā arī maksājumu pieņemšana, Parex banka ir rūpīgi izvērtējusi Moody's pakalpojumu lietderību, skaidro bankas pārstāvji.

Šā gada 1. augustā sekmīgi noslēdzoties Parex bankas restrukturizācijas procesam, Parex banka kā risinājumu banka ir aktivizējusi darbību atbilstoši tās noteiktajiem mērķiem un funkcijām, par prioritāro uzdevumu izvirzot valsts ieguldījumu maksimālu atgūšanu.

Saskaņā ar Parex bankas darbības stratēģiju, Parex bankas turpmākā darbība tiks koncentrēta uz kredītu restrukturizāciju, kā arī pārņemto kredītu nodrošinājumu, pārsvarā nekustamo īpašumu, efektīvu apsaimniekošanu. Stabilizējoties situācijai nekustamo īpašumu tirgos, Parex banka plāno to iespējami izdevīgu pārdošanu visu akcionāru interesēs.

Dalies ar šo rakstu