Pārtikas izstādē Riga Food 2018 piedalīsies vairāk nekā 700 uzņēmumu 

Starptautiskajā pārtikas izstādē Riga Food 2018 savus jaunākos produktus un pakalpojumus šogad prezentēs vairāk nekā 700 uzņēmumu kopumā no vismaz 35 valstīm, informēja pasākuma rīkotāji - starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Db.lv, Jānis Goldbergs, 2018. gada 28. augusts plkst. 15:13

Riga Food 2018 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks no 5. līdz 8. septembrim, un tajā plānotas starptautisku un pašmāju uzņēmumu ekspozīcijas, meistaru sacensības, pārtikas produktu konkursi, jaunumu prezentācijas, semināri, šovi, meistarklases un degustācijas.

Izstādē būs apskatāmi 12 valstu nacionālie kopstendi, tostarp pirmo reizi izstādē būs vērienīgs Krievijas uzņēmumu kopstends, kā arī būs apskatāms Lietuvas, Igaunijas Gruzijas, Itālijas, Kanādas, Ukrainas, Polijas, Uzbekistānas, Baltkrievijas, Indijas un, protams, arī Latvijas nacionālais kopstends. Pirmo reizi izstādē piedalīsies uzņēmums no Kipras, Irānas un Ēģiptes, vairāki uzņēmumi no Ķīnas un pēc ilgāka laika ar ekspozīcijām atgriezīsies Portugāles, Taizemes, Francijas, Armēnijas, Spānijas un Nīderlandes uzņēmumi.

Latvijas nacionālajā kopstendā Latvijā ražotos pārtikas produktus prezentēs 20 nozares uzņēmumi, tajā skaitā Lat Eko Food, RKF Valežs, Jaunpils pienotava, Almarini, Rāmkalni Nordeco, Mosenc, Dimdiņi, Skrīveru saldumi, Karameļu darbnīca, Kronis, Aloja Starkelsen, Naukšēni, Kunturi, Top Food, Smiltenes piens, Lubeco, Puratos Latvia, Ādažu gaļas nams. Nozīmīga Latvijas nacionālā kopstenda daļa būs arī Latvijas maiznieku biedrības ekspozīcija, kurā piedalīsies vairāki Latvijas maizes cepēji - Hanzas maiznīca, Lāči, N. Bomja maiznīca Lielezers, Vidzemes maiznīca, Saldus maiznieks, Maiznīca Flora un Dona.

Sesto gadu izstādē Riga Food Latvijas novadu kolorītu un tradicionālos ēdienus izbaudīt piedāvās Latgales, Kurzemes, Vidzemes un Zemgales mājražotāji, zemnieku saimniecības, mazie un vidējie uzņēmumi, kas būs apkopoti četru Latvijas reģionu kopstendos. Šogad savu produkciju prezentēs vairāk nekā 130 mājražotāji.

Pārtikas ražotāji un meistari izstādē sacentīsies par Riga Food medaļām izcilas kvalitātes pārtikas produktu - piena, medus - konkursos, kuru rezultātus paziņos uzreiz pēc Riga Food 2018 oficiālās atklāšanas ceremonijas 5. septembrī, plkst. 11 konferenču zālē Nr. 3.

Izstādē norisināsies starptautiskais iepakojuma konkurss Riga Food 2018 iepakojums Nr. 1, kurā starptautiska žūrija vērtēs pārtikas produktu iepakojumu septiņās kategorijās: iepakojums dzērieniem, konditorejai un saldumiem, pienam un piena produktiem, gaļai un gaļas izstrādājumiem, zivīm un zivju produktiem, maizei un bakalejas izstrādājumiem, kā arī iepakojums, kas neietilpst šajās produktu grupās. Savukārt izstādes apmeklētāji varēs nobalsot par savu simpātiju, tādējādi nosakot patērētāju vērtējumā populārāko iepakojumu.

Turpretī Latvijas labākie pavāri un jaunie pavāri no visas Latvijas 7. septembrī pulcēsies Ķīpsalā, lai izstādē Riga Food 2018 mērotos spēkiem pavārmākslā un cīnītos par titulu Latvijas pavārs 2018 un Latvijas pavārzellis 2018. Samērā bēdīgi gan skanēja Pavāru kluba biedres Svetlanas Rižkovas vēstījums, jo pavāru sacensībai vēl aizvien trūkst dalībnieku. «Mūsu profesijā ir liels kadru deficīts un ļoti nedaudziem pavāriem vasarā ir atlicis laiks, lai gatavotots konkursam. Mums ir seši boksi, bet pagaidām tikai piecas sacensību komandas, kas sastāv no pavāra un pavārzeļļa. Konkurss būs interesants, jo tiks vērtēta pavāra un mācekļa sadarbība. Vēl aizvien gaidām sesto konkursa dalībnieku pāri. Pieteikties drīkst līdz 30. augustam,» presei sacīja S. Rižkova.

Šogad pavāri un pavārzeļļi darbosies komandā un pagatavos uzkodu, pamatēdienu un desertu. Izvēloties labāko pavāru, žūrija vērtēs ēdiena noformējumu, garšas un produktu saderību, kā arī konkursanta tehnisko meistarību un darba organizēšanas prasmes. Latvijas pavārzeļļa titulu iegūs pavārs, kurš parādīs vislabāko darba tehniku, inovācijas un veiksmīgi sastrādāsies komandā – tas var nebūt Latvijas pavārs 2018 uzvarētāja komandā.

Savukārt 7. un 8. septembrī Ķīpsalā norisināsies piektais Latvijas tējas čempionāts, kurā abas dienas izstādes apmeklētāji varēs vērot, kā paši labākie tējas meistari sacenšas četrās sacensību nominācijās - tējas gatavošanas meistarība, tējas kompozīcija ar uzkodu, tējas degustācija un tējas miksoloģija. Čempionāta uzvarētāji dosies Latviju pārstāvēt starptautiskajā tējas meistaru konkursā Tea Masters Cup International. Līdztekus Latvijas tējas čempionātam, pasākuma teritorijā uzstāsies tējas nozares profesionāļi ar lekcijām par dažādu veidu tējām, tējas ceremonijām un pasaules tendencēm tējas kultūrā.

Izstādē Riga Food 2018 pulcēsies arī labākie Latvijas bārmeņi, kuri 6. septembrī sacentīsies bezalkoholisko kokteiļu pagatavošanā sacensībās Evian & Badoit Latvia Cup 2018, taču 7. septembrī notiks Rīgas Melnā balzama kokteiļu konkursa Riga Black Balsam Global Challenge 2018 Latvijas fināls.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

SIA Marine Digital System mērķis ir automatizēt procesus ostās, jūrniecības pakalpojumos...

Darbu sākusi latviešu uzņēmēju dibināta nekustamo īpašumu aģentu platforma «Big Bang Realty»,...

Kompāniju pārņemšanas un apvienošanās (M&A) darījumu jomā lielu aktivitāti tuvākajā laikā...

Lūšu dravā viesos aicina tos, kuri vēlas ko vairāk uzzināt par bišu...

Par spīti lietotāju skaita sarukumam, sociālais tīkls draugiem.lv vēl joprojām ir pelņu...

No šīs sadaļas
2018. gada 24. augusts plkst. 7:34

Ar 1,8 miljoniem ik dienu saražoto olu AS Balticovo ierindojas ne vien...

2018. gada 22. augusts plkst. 16:03

Zivju pārstrādes uzņēmums SIA «Karavela» reģistrējis jaunu komercķīlu, kuras nodrošinātā...

2018. gada 22. augusts plkst. 14:43

Nīcas novada zivju pārstrādes uzņēmumam SIA Piejūra ierosināta maksātnespējas procesa lieta,...

2018. gada 17. augusts plkst. 17:14

Investējot 7000 eiro, lielākais pašmāju gaļas pārstrādes uzņēmums «Forevers» atvēra savu...

2018. gada 16. augusts plkst. 16:46

Citrona un laima garšas bezalkoholiskais dzēriens Sprite ieguvis jaunu vizuālo identitāti, informē...

2018. gada 07. augusts plkst. 17:07

Maizes un maizes izstrādājumu ražotāja AS Hanzas maiznīcas apgrozījums 2017.gadā sasniedza 17,770...

2018. gada 07. augusts plkst. 8:16

Pēdējo gadu laikā arvien lielāka uzmanība tiek veltīta vietējo dārzeņu popularizēšanai sabiedrības...

2018. gada 06. augusts plkst. 11:26

Latvijas ražotāju produkcija ir novērtēta arī Āfrikā. Tā, piemēram, Gambijas televīzijā tiek...

2018. gada 03. augusts plkst. 7:05

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv viesojas ZS «Bormaņi» un AS «Dobeles dzirnavnieks»,...

2018. gada 01. augusts plkst. 15:52

Piena pārstrādes uzņēmums AS «Preiļu siers» reģistrējis divas jaunas komercķīlas, ar kurām...