Uzsākta jauna dzīvesstila tirdzniecības centra attīstīšana 

Uz Rīgas un Stopiņu novada robežas uzsākta jauna dzīvesstila tirdzniecības centra būvniecība ar līdz šim Latvijai unikālu konceptu – vietu, kas apvienos iepirkšanos ar atpūtu, sportu un biroju centru. Jaunā centra nosaukums būs «Sāga», un tas atradīsies iepretim IKEA tirdzniecības centram.

Lelde Petrāne, 27.9.2019

Vizualizācija

Jaunā centra attīstībā plānots ieguldīt aptuveni 68 miljonu eiro lielas investīcijas.

Šim tirdzniecības centram būs vairāki segmenti. Pirmkārt, veikali mājai ar galveno fokusu uz precēm interjeram, dizainam un sadzīvei. Otrkārt, viens no vadošajiem zīmolu pārtikas veikaliem ar ikdienas nepieciešamības produktiem un citas ikdienas preču tirdzniecības vietas. Treškārt, sporta klasteris ar fitnesa klubu un atpūtas zonu ap dīķi. Ceturtkārt, izklaides un bērnu segments, kas nodrošinās saturīgu laika pavadīšanu ģimenēm iepirkšanās centrā. Starp vietējiem iepirkšanās veikaliem tiks izveidota «Street food» koncepta iela ar restorāniem un kafejnīcām. Plānots izveidot arī mūsdienīgu biroju centru ar iznomājamām platībām no 200 kv.m līdz 2000 kv.m.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.

Juris Barkāns, SIA «VPH Latvia» direktors, skaidro: «Šī pilsētas apkaime pēdējos gados strauji attīstās par jaunu darījumu un atpūtas vietu Rīgā, un arī mēs būsim daļa no šīs attīstības virzītājiem. Tirgū ienāksim ar atšķirīgu iepirkšanās centra konceptu, apvienojot zem viena jumta iepirkšanos, atpūtu un fitnesu, kā arī mūsdienīgu telpu birojiem un ielu ar restorāniem. Mums ir būtiski izveidot ģimenēm draudzīgu iepirkšanās un atpūtas konceptu, piesaistot nozīmīgus savā nišā centra nomniekus un partnerus. Starp nomniekiem būs arī Latvijai jauni zīmoli.»

Blakus centram atradīsies dīķis ar labiekārtotu zonu atpūtai, kas ir ne tikai unikāla šī projekta sastāvdaļa, bet arī jauna prakse Latvijas tirgum. «Sāga» kopā ar IKEA veidos jaunu tirdzniecības parku ar kopējiem iebraukšanas un izbraukšanas ceļiem.

Plānots, ka jaunais centrs tiks nodots ekspluatācijā nākamā gada rudenī. Tā kopējā platība būs 57 000 kvadrātmetri. Šobrīd Stopiņu novada dome ir izsniegusi būvniecības atļauju jaunā centra būvniecības darbiem un uzsākti sagatavošanās darbi celtniecībai.

Atšķirīga būs arī zīmola «Sāga» koncepcija. Viens no tās elementiem būs «zaļās domāšanas» ienākšana lielveikala ikdienā, ik uz soļa aicinot apmeklētājus izvēlēties videi draudzīgākus paradumus. Savukārt centra arhitektoniskajos un interjera risinājumos būs jūtami skandināvijas stilam raksturīgi akcenti.

Iepirkšanās centru «Sāga» attīsta SIA «VPH Latvia» kopā ar «Estmak Capital». VPH attīsta un pārvalda pasaules mēroga komerciālos nekustamos īpašumus starptautiskiem un vietējiem nomniekiem Baltijas valstīs un Baltkrievijā. Uzņēmuma veiksmes pamatā ir pieeja «nomnieks pirmais», kas nozīmē, ka tā virzītājspēks ir nomnieki. Starp VPH attīstītajiem projektiem var minēt «Nordika Shopping Valley» Viļņā ar atrašanās vietu blakus IKEA. Līdz šim Latvijā tas ir īstenojis tirdzniecības centra «Mežciems» izveidi 2014. gadā, kuru pārvaldīja līdz 2018. gadam.

Savukārt investīciju un attīstības uzņēmums «Estmak Capital» kopš 2008. gada nodarbojas ar inovatīvu, augsto tehnoloģiju un augstas kvalitātes dzīvojamo un komerciālo nekustamo īpašumu projektu attīstīšanu Baltijas valstīs. Uzņēmuma galvenais virziens ir «zaļās ēkas» veidošana - viena no pēdējo gadu pasaules tendencēm, kuras mērķis ir samazināt enerģijas un materiālo resursu patēriņu visā ēkas dzīves ciklā.

Tevi varētu interesēt

Iepirkšanās centri kļūst par vietu, kur ne tikai notiek naudas apmaiņa pret...

Ņemot vērā tirdzniecības platību kvadrātmetru uz vienu iedzīvotāju rādītājus citās Eiropas...

Pakalpojums Garderobe mudina tirdzniecības centra apmeklētājiem atstāt savas virsdrēbes 
tām...

Vairāku stāvu augsts tirdzniecības centrs Melcom dažas minūtes pirms tā atvēršanas Ganas...

Šoruden Salaspilī plāno atklāt jaunu 3.8 milj. latu vērtu Rimi tirdzniecības centru...

Nepalaid garām

Dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projekta īstenotāji atklājuši pirmās nākotnes infrastruktūras...

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Šoruden pirmo reizi «Stockmann» «Trako Dienu» kampaņas piedāvājumus pircējiem Latvijā būs...

Starptautiskā krūts vēža mēneša ietvaros «Lindex» laiž klajā apģērbu kolekciju, 10 %...

Būvmateriālu mazumtirgotāja SIA «Krūza» apgrozījums pagājušajā gadā bija 13,908 miljoni eiro,...

«Maxima Latvija» un Latvijas Tirdzniecības darbinieku arodbiedrības (LTDA) arodorganizācija...

Kosmētikas un sadzīves preču mazumtirdzniecības veikalu tīkla AS «Drogas» apgrozījums pagājušajā...

Vācijas mazumtirgotājs «Aldi» pirmdien paziņoja, ka nākamajos divos gados plāno Lielbritānijā...

Nīderlandes mazumtirdzniecības veikalu tīkls «Spar International» Lietuvā reģistrējis divus...

Lolojumdzīvnieku preču tirdzniecība un saistīto pakalpojumu bizness ar katru gadu attīstās...

Lietuvā plāno ienākt Krievijas zemo cenu veikalu tīkls «Svetofor», kas apvieno 885...

Apritējis gads kopš IKEA veikala atvēršanas Latvijā. Pasaulē populārais mazumtirgotājs biznesa...