Pārtikas studijām - jauns centrs ar trim vaļiem

2015. gada 19. oktobris plkst. 12:41
Autors: Daiga Laukšteina
Dalies ar šo rakstu

Jelgavā tapis jauns Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Pārtikas tehnoloģijas fakultātes (PTF) studiju un zinātnes centrs, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Studentiem tas durvis vērs nākamā gada sākumā. Patlaban telpas tiek aprīkotas ar modernām iekārtām. Pārtikas nozare ir specifiska, tās apguvei nepieciešama bagātīga, resursietilpīga infrastruktūru un moderna studiju vide. LLU PTF ir labi attīstīta pētniecība, tāpēc jaunajā studiju un zinātnes centrā abos stāvos atradīsies mācību un zinātniskās laboratorijas, bet pirmajā vēl arī pilotražotnes – augļu un dārzeņu pārstrādei, alus ražošanai, graudu pārstrādei un maizes ražošanai, piena, gaļas un zivju pārstrādei. Plānots arī iepakošanas cehs, pārtikas procesu un iekārtu laboratorijas. Tajās esošās iekārtas būs kā prototips ražošanā pielietotām iekārtām. «Proti, viss, lai studentiem būtu vieglāk saprast ar pārtikas produktu ražošanu saistītās nianses,» uzsver LLU PTF dekāne Inga Ciproviča.

Konkurences nav

LLU PTF piedāvā akadēmisko bakalaura studiju programmu Pārtikas zinības, profesionālo augstākās izglītības studiju programmu Pārtikas produktu tehnoloģija, kā arī profesionālo bakalaura studiju programmu Ēdināšanas un viesnīcu uzņēmējdarbība. Maģistra studijās ir programma Pārtikas zinātne un sadarbībā ar Latvijas Universitāti un Rīgas Stradiņa universitāti kopīga akadēmiskā maģistra studiju programma Uzturzinātne. Vēl ir arī doktora studiju programma Pārtikas zinātne. Tādējādi tiek nodrošināts pilns studiju cikls, ko balsta gadu desmitiem veidotais izglītības pamats, zinoši docētāji un nozares atbalsts.

Ieguldītais nodrošinājis universitātei pārtikas tehnoloģijas izglītību kā stipro nišu, kur pagaidām Latvijā tai konkurences nav. LLU tāda ir vienīgā. Tomēr jaunie studenti PTF riņķī negāž, jo studijas nav no vieglākajām. «Ķīmija, fizika un matemātika ir trīs vaļi, kas klasiski balsta pārtikas produktu ražošanas studiju programmas apguvi. Protams, izvērtējot inovācijas pārtikas industrijā, klāt nāk jauni studiju kursi, priekšmeti, moderns mācību un zinātniskās bāzes aprīkojums, bet pamats nemainās,» norāda I. Ciproviča. Viņa priecātos redzēt kuplāku studentu pulku, taču šī brīža statistika ir apmierinoša. Pirmajā kursā par budžeta līdzekļiem fakultāte pēdējos gados pamatstudijās uzņem 95 jauniešus. Daži vēlas studēt arī par maksu, kas ir atkarīga no studiju programmas. Piemēram, studiju maksa Pārtikas zinību programmas apguvei ir 1740 eiro studiju gadā. «Pie mums nāk gan motivēti jaunieši, gan tādi, kas ātri padodas. Studentu atbirums inženiertehniskajās programmās it visur ir augsts, tāpēc vienīgais risinājums ir augstskolai pašai ņemt rokās eksakto studiju kursu teorētisko pamatu un dot to jauniešiem,» zina teikt I. Ciproviča.

Visu rakstu Pārtikas studijām - jauns centrs ar trim vaļiem lasiet 19. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu