Pasažieru komfortam Rīgas acs plāno tērēt 5,4 miljonus latu

2011. gada 17. janvāris plkst. 14:02
Autors: Jānis Lasmanis
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Lai nodrošinātu augsta līmeņa pakalpojumu sniegšanu Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā SIA Rīgas satiksme iecerējusi dibināt meitas uzņēmumu Rīgas acs. Paredzēts, ka kopējās projekta realizēšanas izmaksas pārsniegs 4.5 miljonus latu.

20 tūkstošus latu Rīgas satiksme tērēs tikai jaunās uzņēmuma dibināšanai, savukārt aptuveni 5,4 miljoni latu, kurus uzņēmums cer iegūst piesaistot komercbankas un investorus, tiks tērēti sabiedriskā transporta līdzekļu aprīkošanai ar nepieciešamo tehniku.

Kaut arī uzņēmums sola, ka projekta ieviešanai Rīgas pašvaldības līdzekļi nebūs nepieciešami, Rīgas satiksme pilsētas domi informē, ka jaunieviestās sistēmas uzturēšanai pilsētas dotācijas tomēr būšot nepieciešamas.
Iecerētā sabiedriskā transporta integrētās kustības kontroles, pasažieru drošības un informēšanas sistēma tiks izstrādāta, lai reālā laikā monitorētu transporta līdzekļu pārvietošanos, transporta operatīvo vadību avārijas situācijās un iegūtu informāciju par pasažieru plūsmu. Sistēmu paredzēts izmantot arī dažādas informācijas, piemēram, par pārsēšanās iespējām citās sabiedriskā transporta līnijās, nogādāšanai līdz sabiedriskā transporta pasažieriem.

Rīgas satiksme iecerējusi, ka līdz 2014.gada beigām tā 861 transporta vienības aprīkošanai ar telemātikas un videonovērošanas ierīcēm, izmaksās mazliet vairāk par 4 miljoniem latu jeb 4,68 tūkstošus latu par katru transporta līdzekli, neskaitot PVN.
Arī jaunās sistēmas un uzturēšana un darbinieku atalgojums nebūs no lētākajiem priekiem. Rīgas satiksme aprēķinājusi, ka par meitas uzņēmuma darbinieku algām, transporta, telpu īres un sakaru izdevumiem, ik gadu tiks tērēti aptuveni 90 tūkstoši latu. Savukārt par speciālo programmu licencēm ik gadu uzņēmumam nāksies šķirties no aptuveni 700 tūkstošiem latu. 

Dalies ar šo rakstu