Finanses

Pašvaldības grib piespiest mīlēt biznesu

Māris Ķirsons, 10.10.2016

Avots: www.freeimages.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Meklē risinājumus nodokļu (IIN, UIN un pat PVN) pārdalē, lai pašvaldības kļūtu motivētākas un finansiāli ieinteresētākas jaunu darbavietu radīšanā un investoru piesaistē, nevis tikai guļamrajono, pirmdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Jaunās nodokļu politika stratēģijas izstrādes kontekstā tiek locīta arī ideja par vietējās varas ieinteresēšanu jaunu darbavietu radīšanā. Proti, citādi veidojas paradoksāla situācija, ka tās pašvaldības, kuras piesaista investorus un veicina jaunu darbavietu radīšanu, paliek zaudētājos, jo iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumi nonāk pašvaldībās, kurās deklarēti tie, kuri ieguvuši darbu. No mazākām pašvaldībām skan arī viedoklis, ka viņu rīcībā nav tādu instrumentu, lai pievilinātu investorus konkrētajam novadam, un darbavietu trūkums rada neizbēgamu situāciju, kad cilvēki darba meklējumos dodas uz Pierīgu vai sliktākajā gadījumā uz ārzemēm, tādējādi lauki paliek tukši.

Savdabīgs apburtais loks, kura pārraušanai ar jaunu sparu tiek meklēti dažādi instrumenti gan ES struktūrfondu veidolā, gan nodokļu atskaitījumu piedāvājumos. Pašlaik ir grūti izdarīt secinājumus, kādi varētu būt (un vai vispār būs) risinājumi, jo vismaz līdz šim tiem, kas ir izskanējuši, ir savas skabargas, kuras to īstenošanu padara apgrūtinošu vai pat neiespējamu un daļēji pat bezjēdzīgu.

Visu rakstu Pašvaldības grib piespiest mīlēt biznesu lasiet pirmdienas, 10.oktobra laikrakstā Dienas Bizness!

Komentāri

Pievienot komentāru