Pašvaldības rosina izmaiņas likumdošanā par mājokļu apsaimniekošanu

2011. gada 02. jūnijs plkst. 17:49
Autors: Mārtiņš Apinis
Dalies ar šo rakstu

Tiekoties ar ekonomikas ministru Arti Kamparu, Pašvaldību savienība rosināja veikt grozījumus likumdošanā, precīzi nosakot tiesības, pienākumus un atbildību gan dzīvokļu īpašniekiem, gan apsaimniekotājiem, informē Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evita Urpena.

Tāpat tikusi pārrunāta pārrunāta arī Civilprocesa likuma grozījumu virzība Saeimā. LPS izteica atbalstu arī rosinātājām izmaiņām normatīvajos aktos, paredzot būtiski vienkāršot un paātrināt nelielo (līdz 1500 Ls) parādu piedziņu.

Daži pašvaldību vadītāju norādīja, ka siltumenerģijas izmaksu pieaugums vairākās pilsētās ir pārāk liels, ko iedzīvotāji nespēj samaksāt, tāpēc atsevišķas pašvaldības izrādīja interesi par iespēju daudzdzīvokļu mājās centrālapkures sistēmas pārbūvēt par individuālo apkuri. Taču vairums pašvaldību vadītāju norādīja, ka tā tiktu traucēta centralizētās siltumapgādes sistēmas darbība un mazināta efektivitāte.

Vienlaikus ministrija norādīja, ka pašvaldībām ir jādomā, kā savas siltumapgādes sistēmas padarīt efektīvākas. Jāņem vērā, ka gan iepriekšējos gados, gan arī šobrīd ir pieejams valsts atbalsts centralizēto siltumtrašu rekonstrukcijai.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām