Sieva pasniedz Kamparam dāvanu – 27 tūkstošus latu

2011. gada 06. aprīlis plkst. 19:13
Autors: Dace Skreija
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Pērn ekonomikas ministra Arta Kampara (Vienotība) sieva vīram dāvinājusi 27 tūkstošus latu, liecina viņa Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Publiskojamo datu bāzē pieejamā valsts amatpersonas deklarācija par 2010. gadu.

Kopumā Kampara ienākumi pērn bijuši 48,06 tūkstoši latu, no kuriem 21,06 tūkstoši nopelnīti Ekonomikas ministrijā, bet 27 tūkstoši latu Ilvas Kampares dāvinājums.

Kā vēsta portāls Pietiek.com, lūgts skaidrot, kur ģimenes budžetā parādījušies šie 27 tūkstoši latu, A. Kampars sacīja, ka šo naudu viņa sieva ieguvusi, pārdodot sev piederošo dzīvokli, kas vēl senāk piederējis sievas vecākiem. Dzīvokli, kurā līdz tam dzīvojusi politiķa ģimene, nolemts pārdot, jo Kampari uzbūvējuši ģimenes māju. Darījums, pēc Kampara vārdiem, noticis 2008. gadā, tomēr ģimene vairākus gadus šo naudu neesot noguldījusi bankā, bet uzglabājusi skaidrā naudā. «Tā nauda bija domāta nebaltām dienām,» sacīja Kampars.

Jautāts, vai par dzīvokli saņemti deklarācijā uzrādītie 27 tūkstoši latu, ministrs atbildēja, ka precīzi neatceras, bet «tuvu tam». Tomēr, kā rāda zemesgrāmatas dati, līgums par dzīvokļa pārdošanu starp I. Kampari un pircēju noslēgts 2007. gada 29. maijā un norādītā pirkuma summa ir vairāk nekā trīs reizes mazāka par to, ko no savas sievas pagājušajā gadā saskaņā ar amatpersonas deklarācijā uzrādīto saņēmis Kampars. 46,3 kvadrātmetrus lielo dzīvokli Tukumā ekonomikas ministra dzīvesbiedre pārdevusi par astoņiem tūkstošiem latu, liecina ieraksts zemesgrāmatā.

I. Kampare ir māksliniece, ievērību guvis fakts, ka viņa apgleznojusi kaklasaites, kuras valkā ekonomikas ministrs. Lursoft dati liecina, ka I. Kamparei nepieder neviena uzņēmuma kapitāldaļas, viņa arī nav neviena uzņēmuma amatpersona. Droši zināms arī tas, ka pēdējo divu gadu laikā I. Kampare nav pārdevusi nevienu citu nekustamo īpašumu.

Pērn samazinājušās A. Kampara parādsaistības – no 210,68 tūkstošiem latu 2009. gadā līdz 138,66 tūkstotim latu pērn. Ministrs pērn atmaksājis aizdevumu 63,47 tūkstošu latu apmērā un pārdevis kapitāldaļas 35 tūkstošu latu vērtībā.

A. Kampars ir Tukumā reģistrētās SIA Ronis desmit kapitāldaļu turētājs, kuru vērtība ir 33,88 tūkstoši latu. Viņam Tukumā pieder arī trīs nekustamie īpašumi – dzīvoklis, māja ar zemi un zeme. Tāpat A. Kampars deklarācijā norādījis, ka viņam pieder 1984. gada izlaiduma automašīna Ford Escort, 2006. gada izlaiduma automašīna Peugeot 407, 1975. gada izlaiduma kravas kaste VW LT28 un 1993. gada izlaiduma pašizgatavota piekabe.

Dalies ar šo rakstu