Tehnoloģijas

Pavērsiens Samsung un Apple cīņā gaidāms decembrī

Gunta Kursiša, 29.08.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Apple juridiskā prasība aizliegt Samsung viedtālruņu pārdošanu ASV tiesā tiks izskatīta šā gada decembrī, ziņo BBC.

Jau vēstīts, ka aizvadītās nedēļas beigās tiesa atzina Samsung par vainīgu vairāku Apple patentu, tostarp, kas skar ierīču dizainu, pārkāpšanā un piesprieda vairāk nekā viena miljarda ASV dolāru apjomīgu naudas sodu.

Sākotnēji tiesnesis pauda, ka Apple prasība tiks izskatīta tiesā 20. septembrī, tomēr patlaban šis notikums atcelts uz 6. decembri.

Ņemot vērā noklausīšanās atlikšanu uz vēlāku liku, Samsung akcijas cena otrdien pieauga par 3%.

Apple vēlas astoņu Samsung viedtālruņu modeļu tirgošanas aizliegumu - Galaxy S 4G, Galaxy S2 AT&T model, Galaxy S2 Skyrocket, Galaxy S2 T-Mobile model, Galaxy S2 Epic 4G, Galaxy S Showcase, Droid Charge un Galaxy Prevail. Sarakstā nav iekļauts Samsung Galaxy S3, kas izpelnījies sevišķu pircēju atzinību.

Jau vēstīts, ka šā gada jūnijā no ASV veikalu plauktiem tiesvedību rezultātā pazuda Apple iPad sāncensis – Samsung Galaxy Tab 10.1.

Jau ziņots, ka līdz ar Apple un Samsung «patentu kara» saasinājumu jau izvirzīti dažādi cīnīņa rezultātu scanāriji, kā arī izskan dažādas spekulācijas. Piemēram, kāds anonīms avots laikrakstam The Guardian pavēstīja, ka Samsung jau sācis gatavoties nelabvēlīgam iznākumam un modificē savus viedtālruņus, lai tirdzniecības aizlieguma gadījumā, nezaudētu ASV tirgu. Savukārt Android izstrādātāja Google nevēlas, ka ASV tiesas spriedums «patentu karā» ierobežotu lietotāju pieeju Android operētājsistēmas ierīču izmantošanai, un ir izskanējušas spekulācijas, ka tiesas lēmums varētu izraisīt to, ka tālruņu ražotāji turpmāk Apple nīstās Android operētājsistēmas vietā varētu izvēlēties Windows Phone operētājsistēmu.