Samsung parāds Apple samazināts uz pusi

2013. gada 04. marts plkst. 9:58
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

ASV Kalifornijas tiesa likusi samazināt aizvadītajā gadā Samsung piespriesto soda naudu par Apple intelektuālā īpašuma pārkāpumiem no 1,05 miljardiem dolāru līdz 405 miljoniem.

Tāpat tiesa likusi Apple apsūdzības izskatīt no jauna, lai novērtētu kompānijai nodarītos zaudējumus. Sākotnējais lēmums tika pavēstīts aizvadītā gada augustā. Tiesas piesēdētāji bija secinājuši, ka 14 Samsung produktos, izmantotas Apple patentētas tehnoloģijas, kas saistītas ar viedtālruņu skārienjūtīgajiem ekrāniem un dizainu.

Tiesa atzinusi, ka, sākotnēji aprēķinot Apple nodarīto kaitējumu, tikušas pieļautas kļūdas. Jaunākajā tiesas procesā tiesai būs jāaprēķina precīza summa, ko Samsung ir parādā Apple par intelektuālā īpašuma pārkāpumiem. ASV tiesa norāda, ka gadījumos, kad tiek atklāta piesēdētāju kļūda, ir divi veidi, kā to labot – sarīkot jaunu lietas izskatīšanu vai samazināt soda sankciju summu.

Tiesas lēmumu jau apsveikusi Samsung, norādot uz cerībām panākt tālāku soda naudas samazināšanu, savukārt Apple atturējusies no komentāriem. Pēc tiesas lēmuma pirmdien par 1,1% kāpusi Samsung akcijas vērtba, vēsta Reuters.

Aizvadītajā gadā Samsung tika piespriesta 1,05 miljardu ASV dolāru liela soda nauda. Sākotnēji Apple vēlējās kompensācijās saņemt 2,5 miljardus un tiesas procesa laikā iesniedza simtiem lappušu garus dokumentus, pieaicināja zinātniekus un citus speciālistus, lai pierādītu, ka Samsung pārkāpis tās patentus.

Tiesas spriedums tika vērtēts arī kā trieciens interneta gigantam Google, ar kura radīto Android operētājsistēmu aprīkotas Samsung ierīces.

Pēc tiesa sprieduma Apple mēģināja panākt arī Samsung ierīču tirdzniecības aizliegumu ASV. Ierīču sarakstā, kuru tirdzniecības aizliegumu Apple cerēja panākt, bija iekļauts arī Samsung Galaxy S3 viedtālrunis.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām