Samsung gatavojas «viedo rokas pulksteņu» cīņām ar Apple

2013. gada 19. marts plkst. 14:20
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Dienvidkorejas tehnoloģiju milzis Samsung sācis darbu pie rokas pulkstenim līdzīgas ierīces, kas pildītu viedtālruņa funkcijas, izstrādes, tādējādi signalizējot par vēlmi konkurēt ar Apple arī šajā jomā.

Kompānija pie šādas ierīces izgatavošanas strādājot jau kādu laiku, sarunā ar Bloomberg, atzinis Samsung mobilo ierīču struktūrvienības vadītājs Lī Jonghī (Lee Young Hee). Viņš uzsvēris, ka kompānija izgatavo ierīces nākotnei, un pulkstenis, kuru būtu iespējams savienot ar viedtālruni, esot viena no šādām ierīcēm.

Samsung mobilo ierīču struktūrvienības vadītājs nesniedza plašākus komentārus par to, kādas topošajai ierīcei varētu būt iespējas, cik daudz tā maksātu un, kad varētu nonākt tirdzniecībā.

Db.lv jau vēstīja, ka Apple eksperimentē ar rokas pulkstenim līdzīgu ierīci, kas pildītu arī viedtālruņa funkcijas. Kompānija par šādas ierīces ražošanas iespējām konsultējusies ar savu elektroiekārtu izgatavošanas partneri kompāniju Foxconn.

Aizvadītajā mēnesī kļuva zināms, ka Apple nolīgusi vairākus desmitus produktu dizaineru, lai izstrādātu jaunās ierīces izskatu. Paredzēts, ka topošais Apple rokas pulkstenis lietotājiem ļaus veikt zvanus, uzzināt atrašanās vietas koordinātas, kā arī tiks aprīkots ar dažādiem organisma sensoriem, kas, piemēram, ļaus sekot līdzi sirdsdarbībai. 

Kompānijas Samsung un Apple, papildus viedtālruņu tirgum, kura kopējā globālā vērtība tuvojas 358 miljardiem ASV dolāru un parādās pārsātināšanās pazīmes, pūlas izveidot jaunus produktus, lai turpinātu izaugsmi, vēsta Bloomberg.

Tikmēr ASV finanšu giganta Citigroup Inc. analītiķis Olivers Čens aplēsis, ka rokas pulksteņu nozare šogad radīs 60 miljardus ASV dolārus lielus ienākumus. Analītiķi aplēsuši, ka vismaz ceturto daļu planšetdatoru un viedtālruņu īpašnieku šādas ierīces varētu interesēt.

Aizvadītā gada pēdējā ceturksnī, Samsung nopelnījusi 8,3 miljardus ASV dolāru. Ievērojamo peļņu Samsung izdevies nodrošināt pateicoties augstajiem viedtālruņu pārdošanas apjomiem. Analītiķi norāda, ka vismaz 70% no Samsung peļņas nodrošinājusi kompānijas mobilo ierīču struktūrvienība, kas izgatavo un pārdod viedtālruņus un planšetdatorus. Saskaņā ar analītiķu aplēsēm Samsung aizvadītajā ceturksnī izdevies pārdot 63 miljonus viedtālruņu.
 

Dalies ar šo rakstu