Apple un Samsung cīnīsies arī Pentagonā

2013. gada 02. maijs plkst. 12:25
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

ASV Aizsardzības departaments tuvāko nedēļu laikā iecerējis izsniegt atļaujas Samsung un Apple, kas abām tehnoloģiju kompānijām ļaus piedāvāt savas ierīces ASV valdības iestādēm.

Līdz šim mobilās ierīces ASV valdības departamentiem piegādāja BlackBerry, tādējādi, lai gan Apple un Samsung ieguvušas sengaidīto atļauju, tomēr tās sagaida smaga cīņa šajā segmentā, skaidro The Wall Street Journal.

Šādas atļaujas nozarē tiek uztvertas kā apliecinājums augstiem drošības standartiem, kurus spēj ievērot kompānijas. Tādējādi, pēc Pentagona lēmuma, pret Samsung un Apple ierīcēm varētu mainīties attieksme arī citās nozarēs, kur augstu vērtē datu drošību.

To atzīst arī Samsung Eiropas nodaļas vadītājs Jangs Lī (Young Lee). «Tiklīdz kā saņemsim valdības sertifikātu, mēs daudz vieglāk varēsim pārliecināt citus – baņķierus un lielo uzņēmumu vadītājus,» sacīja Samsung pārstāvis.

Dienvidkorejas Samsung, lai tiktu pie kārotās atļaujas, iepriekš pat piesaistīja augsta līmeņa BlackBerry speciālistus, kā arī datu drošības ekspertus. Tāpat Samsung radījis speciālu struktūrvienību, kuras uzdevums ir klientu apkalpošana, kas pārstāv pasaules valstu valdības.

Klientiem, kas augstu vērtē datu drošību, Samsung iecerējis piedāvāt arī speciālu jaunākā viedtālruņa Galaxy S4 versiju, kas jau nodēvēta par Galaxy S4 Active. Paredzēts, ka viedtālrunis būs ūdens un putekļu izturīgs. Šādu produktu varētu izmantot ne tikai cilvēki, kas strādā sarežģītos apstākļos, bet arī karavīri.

Paredzēts, ka nākamo nedēļu laikā, ASV Aizsardzības informāciju sistēmu aģentūra, kas Pentagonam izsniedz atļaujas lietot komerciālo tehnoloģiju, dos savu atzinumu par Samsung Galaxy sērijas viedtālruņiem, kas aprīkoti ar Dienvidkorejas kompānijas izstrādāto Knox drošības sistēmu. Pentagons Samsung ierīces varētu izmantot, lai nosūtītu un saņemtu e-pastus.

Tāpat aģentūra tuvākajā laikā plāno dot savu atzinumu par Apple jaunākās operētājsistēmas iOS6 drošības līmeni, lai atļautu ASV Aizsardzības departamenta darbiniekiem izmantot iPad un iPhone apmaiņai ar neklasificētu informāciju.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām