Runas par Samsung tempu vājināšanos, liek krist akciju vērtībai

2013. gada 07. jūnijs plkst. 14:05
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Ievērojami kritusies pasaules lielākā viedtālruņu ražotāja Samsung akciju vērtība pēc tam, kad JPMorgan Chase analītiķi samazināja Dienvidkorejas kompānijas peļņas prognozes.

Kompānijas akcijas vērtība piektdien samazinājās par 5,5% līdz 1,4 miljoniem Dienvidkorejas vonu (1,2 tūkstošus ASV dolāru).

JPMorgan Chase analītiķi uzskata, ka zemais pieprasījums pēc Galaxy S4 viedtālruņa Eiropā, visticamāk, ietekmēs kompānijas peļņu. Prognozējams, ka Samsung Galaxy S4 tirdzniecības apjomi būs no divdesmit līdz trīsdesmit procentiem mazāki nekā ticis aplēsts iepriekš. Sākot ar šā gada jūliju, Samsung katru mēnesi varētu pārdot no septiņiem līdz astoņiem miljoniem viedtālruņa modeļu.

Savukārt Samsung maijā paziņoja, ka kopš Galaxy S4 nonākšanas tirdzniecībā, izdevies katru mēnesi pārdot desmit miljonus šo ierīču, tādējādi tas kļuvis par pieprasītāko viedtālruni pēc tā debijas.

Balstoties uz minētajiem pieļāvumiem, JPMorgan analītiķi par 9% samazināja Samsung šā gada peļņas prognozes.

Arī investori noskaņoti piesardzīgi saistībā ar Samsung peļņu, vēsta BBC. «Pastāv vispārējs uzskats, ka Samsung mobilo ierīču bizness kļūs vājāks,» vēstījumā klientiem rakstījis Woori Securities analītiķis Joungs Parks.

Samsung aizvien augošāku uzmanību pievērš lētāku viedtālruņi izgatavošanai, lai konkurētu ar Ķīnas ražotājiem. Analītiķi uzskata, ka šāda rīcība samazinās peļņas rādītājus un traucēs dārgo modeļu tirdzniecībai.

Db.lv jau vēstīja, ka gada pirmo ceturksni Dienvidkorejas kompānija Samsung gada pirmo ceturksni noslēgusi ar rekordaugstu peļņas kāpumu. Gada griezumā Sasmung peļņa palielinājusies par 42%, kas saistīts ar labajiem viedtālruņu tirdzniecības rezultātiem.

Gada pirmo ceturksni Samsung noslēgusi ar neto peļņu 6,4 miljardu ASV dolāru apmērā, teikts kompānijas izplatītajā paziņojumā. Laika posmā no šā gada janvāra līdz martam par 17% palielinājies kompānijas apgrozījums, sasniedzot aptuveni 50 miljardus ASV dolāru.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām