Viedtālruņi nodrošina Samsung 26% peļņas kāpumu

2013. gada 25. oktobris plkst. 11:45
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Samsung Electronics peļņa finanšu gada trešajā ceturksnī pieaugusi līdz 7,6 miljardiem ASV dolāru, kas ir par 26% vairāk nekā tādā pašā laika posmā 2012. gadā. To uzņēmumam nodrošināja spēcīgie viedtālruņu pārdošanas rezultāti, kā arī atmiņas mikroshēmu biznesa atkopšanās, raksta BBC.

Samsung paredz, ka viedtālruņu pārdošanas apjomi pieaugs arī turpmākajos mēnešos. Kompānijai ir labi rezultāti gan dārgāko viedtālruņu pārdošanā, gan lētāko telefonu pārdošanā, tikmēr Samsung sāncensis Apple ražo telefonus, kas tiek pārdoti par augstāku cenu.

Tikmēr analītiķi bažījas par to, vai Samsung vēl ir iespējama lielāka izaugsme. «Līdzīgi kā Nokia, arī Samsung varētu sasniegt tirgus daļas limitu. Tāpat arī konkurents Apple cīnās par savu tirgus daļu,»  pauda LS Asset management pārstāvis Kims Sangs-sū (Kim Sung-soo). Ja Samsung vēlas saglabāt savu izaugsmi, tad kompānijai ir jānāk klajā ar inovatīviem produktiem, uzskata analītiķi.

Tāpat Samsung trešā ceturkšņa peļņas kāpumā savu artavu devis atmiņas mikroshēmu pārdošanas bizness, proti, tā ieņēmumi augusī par 12%. Samsung piegādā mikroshēmas citiem viedtālruņu ražotājiem, ieskaitot tā lielāko sāncensi Apple.

Tajā pašā laikā Samsung plaša patēriņa elektropreču, piemēram, televizoru, kompānija piedzīvojusi peļņas kritumu. Pieprasījums samazinājies Ķīnā un Eiropā.

Apple šā gada trešajā ceturksnī, kas noslēdzās jūlija beigās, nopelnīja 6,9 miljardus ASV dolāru, kas, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, bija kritums 22% apmērā. Minētajā laikposmā Apple strādājusi ar apgrozījumu 35,3 miljardu ASV dolāru apmērā, kas nedaudz pārsniedzis aizvadītā gada rādītājus (35 miljardi ASV dolāru).

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām