Samsung peļņai kārtējais rekords, tomēr nākotne mazāk rožaina

2013. gada 26. jūlijs plkst. 10:45
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Dienvidkorejas tehnoloģiju kompānija Samsung Electronics gada otro ceturksni noslēgusi ar rekordaugstu peļņu, kuras kāpumu veicinājusi sekmīga viedtālruņu tirdzniecība.

Laika posmā no šā gada aprīļa līdz jūnijam kompānija Samsung strādājusi ar 7,8 triljonu vonu (septiņu miljardu ASV dolāru) lielu tīro peļņu, kas salīdzinājumā ar attiecīgu periodu pirms gada bijis pieaugums 50% apmērā. Tomēr rekordaugstā Samsung peļņa sarūgtinājusi analītiķus, kas Samsung peļņu bija prognozējuši astoņu triljonu vonu apmērā, tādējādi nedaudz samazinājusies kompānijas akciju vērtība.

Peļņas kāpumu Samsung skaidro ar veiksmīgu viedtālruņu tirdzniecību, vienlaikus brīdinot, ka izaugsmes tempi šajā sektorā varētu kļūt lēnāki, vēsta BBC. «Sākoties IT jomas tradicionāli spēcīgai sezonai, mēs paredzam, ka ienākumi turpinās palielināties. Tomēr mēs nevaram nepievērst uzmanību ekonomiskās atveseļošanās lēnajiem tempiem Eiropā un pieaugošiem konkurences izaicinājumiem viedtālruņu un citu produktu jomās,» atzinis Samsung investoru attiecību vadītājs Robers Ji.

Pēdējos gados Samsung ievērojami audzējis savu tirgus daļu viedtālruņu nozarē. Saskaņā ar pētījumu kompānijas Strategy Analytics aplēsēm, Samsung saņem 96% no Android viedtālruņu tirgus peļņas. Neskatoties uz to, tirgus analītiķi izteikuši bažas par to, vai kompānijai izdosies saglabāt izaugsmes tempus.

Atbildot uz šādām bažām, Samsung pavēstījusi, ka nākamajos mēnešos lieli ienākumi paredzami no pusvadītāju ražošanas, tādēļ kompānija šajā jomā paredzējusi šogad investēt vairākus simtus miljonus ASV dolāru. Plašas investīcijas Samsung iecerējis arī šķidro kristālu displeju ražošanā un LED tehnoloģijās, kurām tiek prognozēta nozīmīga loma TV iekārās.

Db.lv jau vēstīja, ka ASV tehnoloģiju kompānijas Apple ceturkšņa peļņa tikmēr sasniegusi 6,9 miljardus ASV dolāru, kas, salīdzinot ar aizvadīto gadu, bijis samazinājums 22% apmērā. Laika posmā no šā gada aprīļa līdz jūnijam Apple spējusi nodrošināt rekordaugstus iPhone viedtālruņu tirdzniecības apjomus 31,2 miljonu vienību apmērā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām