Samsung finanšu rādītājiem sniega bumbas efekts

2013. gada 26. aprīlis plkst. 15:35
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Dienvidkorejas kompānija Samsung gada pirmo ceturksni noslēgusi ar rekordaugstu peļņas kāpumu. Gada griezumā Sasmung peļņa palielinājusies par 42%, kas saistīts ar labajiem viedtālruņu tirdzniecības rezultātiem.

Gada pirmo ceturksni Samsung noslēgusi ar neto peļņu 6,4 miljardu ASV dolāru apmērā, teikts kompānijas izplatītajā paziņojumā. Laika posmā no šā gada janvāra līdz martam par 17% palielinājies kompānijas apgrozījums, sasniedzot aptuveni 50 miljardus ASV dolāru.

Kompānija gan norāda, ka gada pirmajā ceturksnī nedaudz samazinājās globālais viedtālruņu pieprasījums, tomēr tās pamatprodukti ļāvuši palielināt tirgus daļu. Tāpat Samsung paudusi cerības, ka tās jaunākais viedtālrunis Galaxy S4, kura tirdzniecība piektdien tiek uzsākta Dienvidkorejā, uzrādīs vēl labākus pārdošanas rādītājus nekā priekšgājējs S3. Sākot ar S4 nonākšanu tirdzniecībā, Samsung iecerējusi katru mēnesi pārdot desmit miljonus šo viedtālruņu.

Db.lv jau vēstīja, ka Samsung konkurents Apple paziņojis par pirmo ceturkšņa peļņas kritumu desmit gadu laikā. Laika posmā no janvāra līdz martam tas strādājis ar tīro peļņu 9,5 miljardu ASV dolāru apmērā, salīdzinot ar 11,6 miljardu ASV dolāru peļņu atbilstošajā laika posmā pagājušajā gadā.

Tikmēr tirgus eksperti norāda, ka Samsung izrāviens tuvākajā laikā neapstāsies un ka, savukārt, gada otro ceturksni Dienvidkorejas kompānijai izdosies noslēgt ar peļņu vismaz deviņu miljardu ASV dolāru apmērā. Analītiķi uzsver, ka Samsung gaidāms sniega bumbas efekts, tai veļoties no kalna.

Samsung gan nav publiskojusi viedtālruņu tirdzniecības apjomus, tomēr tirgus analītiķu kompānija IDC aplēsusi, ka gada pirmajā ceturksnī Dienvidkorejas tehnoloģiju uzņēmums piegādājis vismaz 70,7 miljonus viedtālruņu, kas salīdzinājumā ar gadu iepriekš ir pieaugums 61% apmērā.

Jau vēstīts, ka tehnoloģiju kompānija Samsung uzsākusi sava jaunākā viedtālruņa Galaxy S4 tirdzniecību Dienvidkorejā. Pieprasījums pēc ierīces bijis tik liels, ka kompānijai esot grūtības izpildīt visus pasūtījumus.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām