Brazīlija plāno no Samsung piedzīt 108 miljonus par sliktiem darba apstākļiem

2013. gada 14. augusts plkst. 10:40
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Brazīlija plāno piespriest Dienvidkorejas tehnoloģiju milzim Samsung 108 miljonu ASV dolāru lielu sodu saistībā ar «nopietniem» darba likumdošanas pārkāpumiem kompānijas ražotnē Manaus pilsētā.

Samsung ražotnē bijušas 15 stundas ilgas darba dienas, no kurām lielāko daļu darbinieki pavadījuši kājās, pārāk īsi pārtraukumi un nereti strādniekiem neesot bijis brīvdienu, atklājusi Brazīlijas Darba ministrija.

Savukārt 2012. gadā vairāk nekā divi tūkstoši darbinieku darbā guvuši dažādas veselības problēmas. Minētajā Samsung ražotnē, kas ir viena no kompānijas lielākajām, strādā aptuveni seši tūkstoši cilvēku un ar tur tapušo produkciju tiek apgādātas Latīņamerikas valstis.

Kompānija Samsung norādījusi, ka pilnībā sadarbosies ar Brazīlijas varasiestādēm. «Tiklīdz mēs iepazīsimies ar sūdzībām, mēs uzsāksim visaptverošas pārbaudes un pilnībā sadarbosimies ar Brazīlijas varasiestādēm,» Samsung paziņojumu citē laikraksts The Guardian. Dienvidkorejas tehnoloģiju gigants norādījis arī, ka darba apstākļiem pievērš lielu uzmanību, lai tie atbilstu augstākajiem veselības, drošības un labklājības standartiem.

Ar līdzīgām problēmām Samsung Brazīlijā jau saskārās 2011. gadā, kad bija spiests samaksāt 200 tūkstošus ASV dolāru lielu soda naudu, lai panāktu izlīgumu lietā, kurā varasiestādes kompāniju apsūdzēja darba likumdošanas pārkāpšanā.

Maijā starptautiska vides aizstāvju organizācija Friends of the Earth atklāja, ka Samsung un Apple savos produktos izmanto sastāvdaļas, kas izgatavotas, izmantojot bērnu darbaspēku un neievērojot vides aizsardzības noteikumus. Abas kompānijas izmantojot Indonēzijas Bangkas raktuvēs iegūtu alvu, kas tiek iegūta puslegāli un nodarbinot bērnus. Neregulēta rūpnieciskā darbība reģionā arī izraisījusi plašus tropisko lietus mežu postījumus.

Savukārt pirms gada ASV organizācija China Labor Watch pavēstīja, ka Ķīnas kompānija HEG Electronics, kas nodarbojas ar Samsung ierīču samontēšanu, izmantojusi nepilngadīgu darbaspēku. HEG Electronics izgatavo Samsung tālruņus un DVD atskaņotājus un bija nodarbinājusi septiņus bērnus vecumā līdz 16 gadiem. Nepilngadīgie tikuši nodarbināti «smagos apstākļos» un saņēmuši par 30% zemākas algas nekā pieaugušie strādnieki.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām