Samsung Taivānā maksājis studentiem par HTC nomelnošanu

2013. gada 17. aprīlis plkst. 13:55
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Taivānas regulatori sākuši izmeklēt pret Samsung vērstas apsūdzības, kurās norādīts, ka Dienvidkorejas tehnoloģiju kompānija maksājusi cilvēkiem, lai tie rakstītu negatīvus komentārus par konkurenta HTC ierīcēm.

Saskaņā ar izskanējušajām apsūdzībām, Samsung nolīdzis studentus, lai tie rakstītu negatīvus komentārus par HTC ražotajiem viedtālruņiem, vēsta AFP.

Kompānija Samsung atzinusi, ka noticis «nelaimīgs negadījums», kas ir pretrunā ar tehnoloģiju milža «fundamentāliem principiem». Gadījumā, ja tiks konstatēts, ka Samsung veicis minētās darbības, kompāniju un tās vietējo pārstāvniecību var sagaidīt sods aptuveni 840 tūkstošu ASV dolāru apmērā.

Izmeklēšana Taivānā uzsākta pēc tam, kad vietējais regulators saņēmis vairākas sūdzības. Savukārt kāda vietējā medija rīcībā nonākuši dokumenti, kas apliecina to, ka Samsung nolīdzis studentus, kuri anonīmi nodarbojušies ar Dienvidkorejas kompānijas slavināšanu un HTC kritizēšanu.

Samsung Taivānas pārstāvniecība pavēstījusi, ka jau pārtraukusi visas mārketinga aktivitātes, kuru ietvaros tika veikta komentāru rakstīšana. Tāpat pārstāvniecība norādījusi, ka turpmāk visas aktivitātes notiks saskaņā ar kompānijas nostādnēm saistībā ar caurspīdīgumu un godīgumu.

«Nesenais incidents bijis nelaimīgs un noticis tāpēc, ka nav bijusi pilnīga izpratne par šiem fundamentālajiem principiem,» uzsver Samsung, norādot, ka, lai nodrošinātos pret šādu gadījumu neatkārtošanos, tiks veikta papildus darbinieku apmācība.

Gada sākumā Samsung Taivānā jau saņēma sodu par patērētāju maldināšanu viedtālruņa Galaxy Y Duo reklāmās.

Samsung un HTC ir vieni no galvenajiem Android viedtālruņu ražotājiem. Dienvidkorejas uzņēmumam pieder lielākā Android viedtālruņu tirgus daļa, savukārt HTC aizvadītajā gadā cīnījies par savas daļas saglabāšanu un nākotnes izaugsmes cerības saista ar HTC One ierīcēm.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām