Viedierīces

Tehnoloģijas: HTC jaunākais flagmanis HTC 10

Jānis Vēvers, 23.09.2016

Foto: Publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

HTC jaunākais flagmanis HTC 10 apmierina gan dizaina cienītāju, gan galvu reibinošas jaudas pieprasītāju vēlmes

Tehnoloģiju uzņēmums HTC ir saldsērīgs tēls globālajā viedtelefonu izrādē. Taivānas uzņēmums gadiem ilgi lutinājis savus cienītājus ar tehniski līdz pilnībai nostrādātiem, dizaina balvas ieguvušiem flagmaņiem, un faktiski pieradinājis lietotājus pie viengabala metāla korpusa. Taču zemāko segmentu tālruņu konkurences cīņā HTC vienu pēc otras piedzīvojis sāpīgas sakāves un jau labu laiku balansē uz izdzīvošanas robežas, tādēļ tā nākotne ir miglā tīta. Āziāti gan negrasās padoties un šogad iepriecināja savus cienītājus ar jaunāko «karognesēju» HTC 10, ar kuru demonstrē uzticību savai filozofijai ražot augstvērtīgus produktus.

Ja salīdzinām jauno modeli ar sērijas ciltstēvu, 2013.gadā pārdošanā laisto HTC One, izmaiņas notikušas tikai niansēs. Lielos vilcienos HTC 10 ir tas pats One, tikai ar dažiem tehniskiem uzlabojumiem un dizaina odziņām, tādēļ zīmola cienītāji nebūs vīlušies.

Dizains

Ja par labākā HTC viedtelefona firmas zīmi varam uzskatīt kvalitatīvo viengabala metāla korpusu, tad šajā ziņā viss ir pa vecam. Tomēr izmaiņas ārējā izskatā nevar nepamanīt. Aizmugurē noapaļotās malas nomainījušas kantainākas formas ar divām blakus novietotām, uzkrītošām skaldnēm. Šķautnes starp tām nav pārāk spicas, tādēļ ādā negriežas, tomēr arī nevarētu teikt, ka šāda forma uzlabotu korpusa saķeri ar plaukstu. Priekšpusē HTC tik raksturīgos skaļruņu aizsargrežģus virs un zem ekrāna nomainījis vienkāršs atvērums augšpusē un fiksēta poga ar pirkstu nospiedumu lasītāju apakšā. Līdz ar to var teikt, ka HTC 10 ir zaudējis savu priekšteču identitāti un kļuvis līdzīgāks uz roku pirkstiem nesaskaitāmajiem konkurentiem. Par laimi, BoomSound skaņas kvalitāte no šīm izmaiņām nav cietusi. Tā joprojām ir tālruņiem netipiski, pat biedējoši skaļa un visnotaļ tīra.

Arī izmēru ziņā HTC 10 gada laikā ir mazliet izstiepies. Tagad tam ir 5,2 collu ekrāns, kas aizņem 71,1% no 14,5x7,2 centimetru plašā laukuma. Un, lai arī 9 milimetrus biezais tālrunis uz konkurentu fona izskatās diezgan apjomīgs, tas nav īpaši pieņēmies svarā un sver 161 gramu. Kopumā izmērs ir pateicīgs, jo telefonu var viegli noturēt vienā plaukstā un ar īkšķi aizsniegt gan nospiedumu lasītāju, gan ekrāna tālāko malu. Līdz augšmalai gan pirksts nesniedzas un jāņem talkā otra roka.

Ekrāns un procesors

Kamēr daži sāncenši enerģijas taupīšanas nolūkos atgriezušies pie Full HD ekrāna izšķirtspējas, HTC vilina multimediju cienītājus ar Quad HD jeb 565 attēlu veidojošajiem punktiem uz collu. Izskatās patiešām krāšņi un viengabalaini, un jebkuri mēģinājumi ar neapbruņotu aci saskatīt atsevišķus pikseļus ir lemti neveiksmei. Filmu skatītāji to noteikti novērtēs.

Arī pie veiktspējas taivānieši ir pamatīgi piestrādājuši, pat ja ar šo jomu iepriekšējiem modeļiem īstu problēmu nav bijis. Qualcomm Snapdragon 820 procesors ar četriem kodoliem – diviem ar 2,15 GHz un diviem ar 1,6 GHz takts frekvenci – neizskatās diez ko iespaidīgi, taču sadarbībā ar 4GB operatīvo atmiņu veiktspējas testos atkārtoja gan Samsung Galaxy S7 astoņkodolnieka, gan iPhone 6s iespēto, kuri dižojas ar ātrāko mūsu pusē oficiāli nopērkamo telefonu titulu.

Kā jau varēja prognozēt, jauda un varenais ekrāns rada pamatīgu pieprasījumu 3000 miliampērstundu akumulatoram. Atlikušo procentu skaitītājs sāk savu atpakaļgaitas ceļu, tiklīdz tālrunis ir atvienots no lādētāja, pat ja ierīce ir dīkstāvē. Nakts laikā vidēji «izkusa» 10–15% baterijas sastāva, lai arī visas programmas bija aizvērtas. Enerģijas «aprīšana» turpinājās arī nomoda laikā un reta bija tā diena, kad vakarā tālrunis nebrēca pēc lādētāja. HTC 10 ir ātrais USB Type-C lādētājs, tādēļ akumulatora piepildīšana notiek ātri, mazliet ilgāk nekā stundu.

Fotokamera un pirkstu nospiedumu lasītājs

Kamera, šķiet, ir joma, kurā HTC ir atmetuši mēģinājumus apsteigt tirgus līderus. Šajā tālrunī ir pieticīga 12 megapikseļu aizmugurējā kamera ar duālu zibspuldzi un lāzerfokusu, un 5 megapikseļu priekšējā. Lāzerfokuss attaisno cerības, ļoti ātri pieregulējot attēla asumu un kamera pat pārsteidz ar spēju tumsā bez zibspuldzes izgaismot kadru tā, ka tajā detaļas saskatāmas labāk nekā dzīvē. Arī zibspuldze ir gana gaiša, un kamera spēj filmēt 4K izšķirtspējas video. Savukārt vājā puse ir krāsu attēlojums, jo īpaši gadījumos, kad kadrā ir vairāki gaismas avoti. Tad vai nu priekšplānā vai fonā parādīsies nereāli toņi, kādus attiecīgajā vietā dabā neatrast. Arī kopumā fotogrāfijas izskatās bālākos, trūcīgākos toņos nekā dzīvē.

Pirkstu nospiedumu lasītājs normālos apstākļos darbojas diezgan precīzi. Paturot pirkstu uz sensora pussekundi, ierīce viegli nodreb un atbloķējas. Diemžēl ar mitru un nosalušu pirkstu lasītājs netiek galā.

No dīvainām lietām jāmin vienkārši atbaidošās rūpnīcā iekļautās zvanu un ziņu melodijas. Lietotājiem, kuri tālrunī neglabā mūziku, īsti nav no kā izvēlēties zvana signālu.

Secinājumi

HTC 10 turpina sava priekšteča One iesākto tradīciju, ieliekot pircēja rokā izskatīgu un spēcīgu biznesa klases tālruni, kas apmierinās visprasīgākos lietotājus. Tam ir lielisks ekrāns, ātrs procesors, pirkstu nospiedumu lasītājs un kvalitatīvs viengabala dzelzs korpuss. Ne tik atzinīgus vārdus var teikt par fotokameru un akumulatoru, tomēr tālrunim ir potenciāls uzrunāt patērētājus.

VĒRTĒJUMS

Htc 10

Plusi

+ Nemainīgi lielisks metāla korpuss

+ Superātrs procesors

+ Teicama skaņas kvalitāte

Mīnusi

– Pārāk ātri iztērējas akumulators

– Blāvas fotogrāfijas, reizēm nedabiskos toņos

– Ļoti trūcīga zvanu melodiju izvēle

Dizains 9

Ērtums 8

Funkcionalitāte 9

Cenas un kvalitātes atbilstība 8

Cena modelim ar 32GB iebūvēto atmiņu – ap 750 eiro

Sadarbībā ar Lattelecom

Komentāri

Pievienot komentāru