Citas ziņas

Peteru varētu atstādināt no lidostas Rīga vadīšanas

Dienas Bizness, 11.12.2010

Lita Krone, LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nākamās nedēļas vidū no lidostas Rīga valdes priekšsēža krēsla var nākties šķirties Par labu Latvija līdera Aināra Šlesera protežētajam Krišjānim Peteram. Viņa vietā varētu iecelt pašreizējo Valsts darba inspekcijas direktoru, ar ZZS cieši saistīto Arni Luhsi, vēstī portāls pietiek.com.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS) pārmaiņas lidostā nekomentē, taču norādījis, ka nav apmierināts ar lidostas vadību un, ka jāgaida nākamās nedēļas vidus.

Portāla rīcībā esošās ziņas liecina, ka U.Auguļa neapmierinātība ar K.Peteru jau sasniegusi kritisko robežu un, visticamākais, jau nākamnedēļ Satiksmes ministrija (SM) kā lidostas īpašniece rīkosies, lai veiktu izmaiņas lidostas Rīga valdē.

K.Peteru plānots atstādināt no amata, viņa vietā par jauno lidostas valdes priekšsēdi SM varētu virzīt VDI vadītāju, ar ZZS cieši saistīto Luhsi.

Nākamās nedēļas sākumā paredzēta lidostas Rīga akcionāru sapulce, kurā, visticamākais, arī tiks izlemts par izmaiņām lidostas valdē. Oficiāli par izmaiņām lidostas vadībā SM, ātrākais, varētu paziņot nedēļas vidū.

Portāls ziņo, ka K.Peteram tiks pārmesta gan lidostas attīstības plānu neīstenošana, gan ieilgušās domstarpības ar nacionālo lidsabiedrību airBaltic par aptuveni 2,5 miljonu latu parādu.

K.Peters amatu lidostā Rīga ieguva laikā, kad satiksmes ministrs bija A.Šlesers.

A.Luhse par VDI direktoru kļuva šā gada sākumā. Medijos tad izskanēja šaubas par viņa izglītību un atbilstību šim amatam. A.Luhse ilgstoši kā ar ZZS spēkiem saistīta persona darbojies valsts uzņēmumu valdēs un padomēs. Viņš bijis padomes loceklis Lattelecom, Latvijas Gaisa satiksmē, Ceļu satiksmes drošības direkcijā, Elektronisko sakaru direkcijā.

Komentāri

Pievienot komentāru