Pie EURES speciālistiem visvairāk interesējas par darba iespējām Vācijā

2011. gada 23. aprīlis plkst. 13:31
Autors: LETA
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

No šogad trīs mēnešos Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) speciālistu sniegtajām konsultācijām visvairāk bijušas par darba iespējām, dzīves un darba apstākļiem Vācijā, aģentūru LETA informēja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Informācijas nodaļā. Līdz aprīlim EURES konsultanti snieguši 197 individuālās konsultācijas par darbu Vācijā, kas ir 31,6% no kopējā individuālo konsultāciju skaita. Tāpat salīdzinoši daudz Latvijas iedzīvotāji interesējušies par darba iespējām, dzīves un darba apstākļiem Norvēģijā, Lielbritānijā un Somijā.

Savukārt no nozarēm Latvijas iedzīvotāji visvairāk interesējušies par darbu lauksaimniecībā, mežsaimniecībā un zivsaimniecībā - 44,8%, izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu jomā - 17,3%, būvniecībā - 12,8%, apstrādes rūpniecībā - 11,7%, veselības un sociālās aprūpes nozarē - 7,9%.

Par Austriju interese ir pavisam maza - šogad par darbu šajā valstī tika sniegtas tikai trīs individuālās konsultācijas.

Kopumā gada pirmajos trīs mēnešos sniegtas 3107 EURES konsultācijas, no tām 623 individuālās konsultācijas.

Pērn par darba iespējām Vācijā tika sniegtas 364 EURES individuālās konsultācijas, kas ir 7,9% no konsultāciju kopskaita, savukārt 2009.gadā - 604 individuālās konsultācijas jeb 8,5% no kopējā konsultāciju skaita.

Kā ziņots, no 2011.gada maija Vācija un Austrija plāno atcelt noteikumus, kas ierobežo darbaspēka pārvietošanos no jaunajām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, tostarp arī no Baltijas valstīm. Vietējo arodbiedrību un sabiedrības spiediena ietekmē Vācijas varas iestādes izmantoja ES direktīvās paredzēto maksimālo termiņu, kas tām ļāva aizsargāt savu darbaspēka tirgu līdz 2011.gadam. 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām