Pārtika

Piena ražotāji Krievijas vietā izvēlas Vāciju un Poliju

Sandra Dieziņa, 03.05.2017

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

2016. gadā pavisam eksportēti 96 tūkstoši tonnu piena produktu un tas ir vairāk, nekā jelkad iepriekš, tostarp vairāk nekā 2014. gadā, kad tika ieviests Krievijas embargo. Krievijas īpatsvars kopējā piena eksportā sarucis līdz minimumam un nozares eksperti pauž gandarījumu, ka nozarei pamazām izdodas aizvietot eksportu uz citām valstīm, trešdien raksta Dienas Bizness.

«Mums kā mazai valstij ir sava specifika, lai mēs attīstītos lielo valstu, lielo uzņēmumu starpā. Jau tradicionāli Latvija spēj saražot kvalitatīvu pienu, tikai jautājums – ko ar to darīt. Tagad spējam saražot vairāk par 2000 t piena dienā, kas tiek realizēts pārstrādei. Aptuveni trešā daļa no tā – ap 700 t nonāk patēriņam vietējā tirgū dažādu produktu veidā, otru daļu – ap 30% iespējams realizēt pasaules tirgos, bet pārējais svaigpiena veidā tiek realizēts Lietuvā un Polijā. Vietējais tirgus ir piesātināts un tam ir tendence samazināties, jo sarūk iedzīvotāju skaits. Eksports – tā ir iespēja, ar ko turpmāk jāstrādā,» stāsta Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

Arī AS Smiltenes piens padomes priekšsēdētāja Gita Mūrniece iepriekš atzina, ka jākoncentrējas uz eksportu un īpaši nišas produktiem, kas ir nākotnes izaicinājums Baltijai un Eiropai.

Visu rakstu Krievijas vietā - Vācija un Polija lasiet trešdienas, 3.maija laikrakstā Dienas Bizness!