Tirdzniecība un pakalpojumi

Plāns attīstīt liellopu gaļas piegādi attaisnojas

Monta Glumane, 06.04.2020

Foto: Ritvars Skuja/Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vecsaules pagasta zemnieku saimniecība "Jundas" turpina attīstīties un plāno uzlabot liellopu gaļas piegāžu kvalitāti.

"Ir labākas dienas, ir grūtākas dienas, bet kopumā virzāmies uz augšu," stāsta zemnieku saimniecības "Jundas" saimniece Alma Bērziņa.

Db.lv jau rakstīja, ka 2016. gadā tika izveidota zemnieku saimniecība "Jundas", lai attīstītu gaļas liellopu audzēšanu.

Šobrīd ganāmpulkā ir 82 liellopi, kuru pamatā ir "Herefordas" un "Angus" krustojumu liellopi, kā arī reizēm saimniecība iepērk arī "Limuzīnas" šķirnes liellopus.

80 - 90 liellopi pašlaik ir maksimālais apjoms, kādā ģimenes saimniecība vēl tiek galā ar darbiem un iztiek bez papildus darbiniekiem.

"Laukos viss turpina ritēt savu gaitu tāpat, kā pirms ārkārtas stāvokļa izsludināšanas. Te nav problēmas ieturēt 2m distanci, un tā kā zemeslode turpina griezties, un dabas procesi turpina notikt, tad mums atliek vien gatavoties pavasara darbiem un jaunajai sezonai lopbarības gatavošanā. Nedaudz uztrauc tas, vai visi nepieciešamie izejmateriāli būs pieejami, un vai tiem nekāps cena tuvāko nedēļu laikā, bet visādi citādi - esam mierīgi," stāsta A.Bērziņa.

Zemnieku saimniecība veiksmīgi attīsta liellopu gaļas piegādes. Klienti Jelgavā, Rīgā un Bauskā izmanto iespēju saņemt Latvijā ražotus produktus mājās. "Plāns bija attīstīties vairāk restorānu un kafejnīcu virzienā, lai apmierinātu viņu vajadzības, bet tagad priecājamies, ka palikām pie piegādēm mājsaimniecībām, jo restorāni un kafejnīcas šobrīd slēdzas ciet vai samazina sava darba apjomus, bet ģimenes turpina ēst, turklāt vēlas ēst kvalitatīvu produktu ar zināmu izcelsmi," komentē A.Bērziņa.

Saimniece norāda, ka konkurence ar citiem liellopu gaļas piegādātājiem aug, bet tas motivē nodrošināt kvalitāti un konkurētspējīgu cenu, lai patērētājiem nebūtu vajadzība pirkt citu piegādātāju produktus. "Ir klienti, kuri pārnāk pie mums, ja bijuši neapmierināti ar citu saimniecību produktu. Tāpēc mēs ļoti cenšamies, lai mūsu produkti klientu vēlmes nepieviltu.Bet daļa saimnieku domā par izaudzēto liellopu realizācijas iespēju alternatīvām, tāpēc, manuprāt, konkurence tikai augs," stāsta A.Bērziņa.

Saimniecības mērķis ir uzlabot piegāžu kvalitāti, veikt piegāžu plānošanas/loģistikas procesu uzlabošanu. Saimnieciskajā darbībā kopumā plānots turpināt iesākto. "Mūsu nozares pārstāvji ir pārliecināti, ka pārtikas ķēdēs iesaistītās puses cietīs šajā situācijā vismazāk. Cerams, ka tā arī būs," pauž A.Bērziņa.

Bioloģiski audzētu liellopu gaļu piedāvā arī saimniecība "Hereford Agro". Saimniecība attīstījusi bezkontakta piegādi un piedāvā klientiem uzņēmuma e-veikalā izvēlēties liellopu gaļu, antipastus, pastas un mērces.

Komentāri

Pievienot komentāru