Raidījums: Parex šobrīd strādā Latvijā vieni no vislabāk atalgotajiem baņķieriem

2010. gada 07. marts plkst. 22:54
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Tiek uzsvērts, ka Parex baņķieru atalgojums atbilst vidējiem rādītājiem nozarē. Taču, veicot salīdzinājumu, LTV raidījuma De facto veidotāji secinājuši, ka tā gluži nav - Parex bankā šobrīd strādā Latvijā vieni no vislabāk atalgotajiem baņķieriem, turklāt valstij piederošās bankas vadītāja alga šogad atkal atgriezusies iepriekšējā līmenī.

Vairāki finanšu nozarē strādājošie De facto sacījuši, ka viskorektāk Parex banku būtu salīdzināt ar diviem pārējiem tirgus līderiem Swedbank un SEB. Salīdzinājumam izmantoti De facto rīcībā esošie Neo dati, kas, kā šī persona apgalvo, nākuši no VID elektroniskās deklarēšanas sistēmas. Banku prezidentu līmenī Parex atalgojums īpaši neatšķiroties. Nila Melngaiļa vidējie pērnā gada mēneša ienākumi bijuši otrie augstākie, turklāt gada nogalē N. Melngaiļa atalgojums samazināts un šo banku vidū tas bijis zemākais.

Pavisam cita aina paveroties, aplūkojot valdes locekļu atalgojumu. Vispieticīgāk valde algota Swedbank, kur vidējie mēneša ienākumi valdes locekļiem bijuši no 3700 līdz 5300 latiem. Tālāk seko SEB ar vidējiem valdes locekļu ienākumiem 6000 latu apmērā, izņemot skandināvu pārstāvi, kas saņem vairāk nekā bankas prezidents. Visu pagājušo gadu Parex bankas īpašnieks jau bija valsts, taču valde Parex vidēji mēnesī saņēmusi, sākot no 9500 līdz 10 000 latu. Gada nogalē Parex valdes locekļu atalgojums gan samazināts - līdz 7 tūkstošiem latu. 

Saskaņā ar no VID noplūdušajiem datiem bankas prezidents N. Melngailis pagājušā gada janvārī saņēma 12 tūkstošus latu mēnesī, gada nogalē - novembrī - vairs tikai 8400 latus. Raidījuma veidotāju rīcībā esošā neoficiālā informācija, kuru ārpus ieraksta apstiprinājuši arī bankā strādājošie, ir, ka janvārī N. Melngailim alga atgriezusies iepriekšējā līmenī un viņš atkal saņēmis 12 tūkstošus latu.

De facto aplēses rādot, ka valdes atalgojums ir tikai redzamākā aisberga daļa. Salīdzinot visu trīs banku darbinieku mēneša ienākumus Parex ir līderis arī vislabāk algoto darbinieku skaita ziņā.

Otrā valstij piederošā bankā - Hipotēku bankā - prezidenta alga pagājušajā gadā samazināta par 47%, valdei - par 51%, pārējiem darbiniekiem - par 15%. Taču ievērojamu darbinieku aizplūšanu banka nejūtot.

Parex bankas atalgojuma kontekstā gan esot jāsaka, ka citās bankās pērn salīdzinoši nelielās algas kompensējušas ļoti dāsnas prēmijas. Kā atzinuši vairāki finanšu jomā strādājošie, tieši prēmijas līdz šim veidojušas patīkamāko baņķieru atalgojuma daļu, norādīja De facto.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām