Fin-tech

Revolut lietotāju skaits sasniedz divus miljonus

Anda Asere, 07.06.2018

Foto: publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Lielbritānijā dibinātās finanšu tehnoloģiju kompānijas «Revolut» klientu skaits Eiropā 12 mēnešu laikā izaudzis par 300% un sasniedzis divus miljonus; uzņēmums veido platformu, kas ļautu bez maksas pirkt un pārdot biržā iekļautu uzņēmumu akcijas

Londonas finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums «Revolut» šodien paziņojis, ka tas pārsniedzis divu miljonu klientu robežu Eiropā. Pēdējo 12 mēnešu laikā «Revolut» savu klientu bāzi ir palielinājis par 300%. Katru mēnesi aplikācijā veikto darījumu vērtība sasniedz divus miljardus ASV dolāru, bet klientu veikto darījumu skaits pārsniedz 100 miljonus.

«Pirmo klientu miljonu sasniedzām aptuveni divarpus gadu laikā, bet otro miljonu – pusgada laikā. Tādai izaugsmei, bez šaubām, pievienojās arī virkne jaunu produktu – viedierīču un ceļojumu apdrošināšana, pieeja kriptovalūtām, vienreizējās virtuālās kartes, kā arī augoša cilvēku neapmierinātība ar tradicionālajām bankām un to pakalpojumiem,» spriež Andris Bičeika, «Revolut» biznesa attīstības vadītājs.

Visvairāk «Revolut» klientu arvien dzīvo Lielbritānijā un to skaits pārsniedz 900 tūkstošus. Otrajā pozīcijā ir Francija, bet ilgu laiku trešajā vietā bijušo Lietuvu nesen apsteidza Polija, kas uzrāda strauju izaugsmi. Tuvākie uzņēmuma plāni iekļauj attīstību ASV, Kanādā, Singapūrā, Honkongā un Jaunzēlandē. Uzņēmuma klientu skaits Latvijā ir audzis no deviņiem tūkstošiem pērn novembrī līdz 19 tūkstošiem šodien.

Vaicāta, ar kādiem izaicinājumiem kompānija saskaras, tik strauji augot, «Revolut» sabiedrisko attiecību vadītāja Baltijā Ieva Elvīra Kazakevičjūte (Ieva Elvyra Kazakeviciute) norāda, ka tā ir darbinieku piesaiste. «Viens no iemesliem, kāpēc mēs spējam attīstīties tik ātri, ir tas, ka ikviens uzņēmumā ir ļoti ambiciozs un saprot, ka mūsu ieguldītais laiks un darbs tieši ietekmē «Revolut» panākumus. Mūsu plāns ir palielināt darbinieku skaitu līdz 800 līdz šī gada beigām. Šobrīd mums ir 400 darbinieki, tāpēc jaunu kolēģu piesaistes darbs būs tiešām intensīvs. Vēl viens izaicinājums saistās ar mūsu starptautisko ekspansiju – katrā tirgū mums jāatbilst vietējam regulējumam un pielāgošanās ir garš un izaicinošs process, jo daudzās valstīs mēs vēl esam jauns spēlētājs,» viņa stāsta.

Vienlaikus uzņēmums paziņojis par plāniem satricināt investīciju tirgu – uzņēmums veido platformu, kas ļaus investēt Lielbritānijā un ASV biržas sarakstos iekļautās kompānijās un biržā tirgojamajos fondos. Ar šo soli uzņēmums tiecas izveidot investēšanas platformu, kas būtu labvēlīga klientam: padarīt to par pieejamu ikvienam, kā arī demokratizēt investēšanu akcijās, likvidējot tādas barjeras kā lieli nodokļi, sarežģītas investīciju platformu sistēmas un nogurdinoši reģistrācijas procesi.

«Vienkārši runājot, mēs tiecamies investīciju pasauli satricināt tikpat spēcīgi, kā izdarījām ar tradicionālo banku sistēmu. Latvijā bankas par katru darījumu vidēji ietur 15 līdz 25 eiro maksu, tāpat tiek aprēķinātas dažādas mēneša maksas, turklāt to programmas un sistēmas visbiežāk ir neērtas, sarežģītas un lēnas. Cena, neērtības un patērētais laiks ir galvenās problēmas, kas attur cilvēkus no ieinteresētības investēt. Taču mūsu piedāvātais rīks padarīs to pieejamu masām,» norāda A. Bičeika.

Viņš apgalvo, ka investīciju rīks, līdzīgi kā visi citi «Revolut» produkti, būs lēts, intuitīvs un pilnībā pārvaldāms viedtālrunī. «Tas ir vēl viens rīks, kas palīdzēs cilvēkiem pārvaldīt savas finanses, ērti un bez maksas veikt ikdienas darījumus, kā arī sniegtu pieeju tādām lietām kā kriptovalūtas un investēšana,» tā A. Bičeika.

«Revolut» darbību sāka 2015. gada jūlijā, iepazīstinot pasauli ar ambiciozu mērķi mainīt banku sektoru. Kompānijas klienti ar mobilās lietotnes palīdzību var atvērt kontu, tērēt naudu 150 dažādās valūtās visā pasaulē bez papildu samaksas, aplikācijā vienlaikus glabāt un pārvaldīt līdz 25 valūtām un tās mainīt, izmantojot starpbanku valūtu kursus.

Nedaudz vairāk nekā pirms trīs gadiem Londonā dibinātais uzņēmums Eiropā ir sasniedzis divus miljonus lietotāju, kuri veikuši vairāk nekā 100 miljonus darījumu, kuru kopējā vērtība sasniedz 16 miljardus ASV dolāru. «Revolut» tiek dēvēts par vienu no visstraujāk augošajiem finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumiem pasaulē. Tas ir piesaistījis 336 miljonu ASV dolāru investīcijas no «Index Ventures», «Ribbit Capital», «Balderton Capital» un «DST Global».