Fin-tech

Revolut paplašina kriptovalūtu funkciju

Anda Asere, 24.05.2018

Foto: Publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Finanšu tehnoloģiju kompānija «Revolut» paplašina kriptovalūtu funkciju mobilajā lietotnē un līdzās jau atbalstītajām «Bitcoin», «Litecoin» un «Ether» pievieno «Ripple» un «Bitcoin Cash».

Pērn decembrī «Revolut» iepazīstināja ar jaunu funkciju, kas aplikācijas lietotājiem ļauj acumirklī iegādāties, glabāt un mainīt kriptovalūtas. Uzņēmums skaidro, ka «Ripple» un «Bitcoin Cash» pievienošana saistīta ar lielo pieprasījumu un klientu aktīvi pausto interesi, kā arī to, ka daži no pasaules svarīgākajiem kriptovalūtu maiņas punktiem drīzumā tāpat sāks atbalstīt šīs digitālās valūtas.

«Jaunās kriptovalūtas izvēlējāmies, ņemot vērā savu lietotāju vēlmes. Kad tiem jautājām, ko vēl vajadzētu pievienot, visbiežāk tika minēts «Ripple» un «Bitcoin Cash». Pēc vairāku mēnešu pārrunām un programmēšanas, priecājamies par rezultātu un iespēju saviem klientiem piedāvāt pieeju jau piecām kriptovalūtām,» stāsta Vlads Jacenko (Vlad Yatsenko), «Revolut» līdzdibinātājs un Tehnoloģiju vadītājs.

«Revolut» klienti var samainīt jebkuru no 25 lietotnē atbalstītajām valūtām pret kriptovalūtām, glabāt tās aplikācijā, pārsūtīt citiem «Revolut» lietotājiem un samainīt atpakaļ. Tāpat lietotnē iespējams iestatīt brīdinājumu, kad kāda no kriptovalūtām tuvojas vēlamajai vērtībai.

«Pagaidām šāds kriptovalūtu piedāvājums pasaulē ir bezprecedenta gadījums – to veidojām, lai saviem klientiem piedāvātu pašu vienkāršāko veidu saņemt pieeju kriptovalūtām. Mūsu izveidotais rīks ir paredzēts masu lietošanai. Lielākajai daļai cilvēku kriptovalūtas ir interesantas, taču viņus atbaida doma par maiņas punktiem, privātām atslēgām vai «aukstajiem» naudasmakiem. Tādēļ saskatījām lielu tirgus iespēju piedāvājumam, kas pilnībā vienkāršo un paātrina pieeju virtuālajām valūtām,» norāda V. Jacenko.

Nesen «Revolut» iepazīstināja arī ar viedajām krājkasēm «Revolut Vaults», kas ļauj ikreiz noapaļot summu līdz tuvākajam veselajam skaitlim un automātiski atlikt sīknaudu viedajā krājkasē. Kompānija apgalvo, ka sevišķi lielu interesi radījusi iespēja sīknaudu uzreiz konvertēt un krāt kriptovalūtā. Lietuvā iespēja veikt ietaupījumus viedajās krājkasēs kriptovalūtās kļuva par populārāko izvēli aiz eiro.

Londonā bāzētā finanšu tehnoloģiju kompānija Revolut darbību sāka 2015. gada jūlijā, iepazīstinot pasauli ar ambiciozu mērķi mainīt banku sektoru. Jaunuzņēmuma klienti ar mobilās lietotnes palīdzību var atvērt kontu, tērēt naudu 150 dažādās valūtās visā pasaulē bez papildu samaksas, aplikācijā vienlaikus glabāt un pārvaldīt līdz 25 valūtām un tās mainīt, izmantojot starpbanku valūtu kursus.

Nedaudz vairāk nekā pirms diviem gadiem Londonā dibinātais uzņēmumus visā Eiropā ir sasniedzis 1,8 miljonus lietotāju, kuri veikuši vairāk nekā 60 miljonus darījumu, kuru kopējā vērtība veido 15 miljardus ASV dolāru. «Revolut» tiek uzskatīts par vienu no straujāk augošajiem finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumiem pasaulē. Uzņēmums ir piesaistījis 336 miljonu ASV dolāru investīcijas no «Index Ventures», «Ribbit Capital», «Balderton Capital» un «DST Global».