Foto

Rīdzinieku Dartz radījis jaunu, vienu miljonu vērtu «luksusa tanku»

Gunta Kursiša, 28.02.2013

Foto: Dartz

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas uzņēmējiem piederošais ekskluzīvo automašīnu ražotājs Čūskas gadu sagaidījis godam, radot «luksusa tanku» - Dartz Black Snake.

Dartz Black Snake izveidota uz Mercedes GL 63 AMG bāzes, un braucamrīkam ir 5,5 litru V8 bi-turbo dzinējs. Tāpat, iegādājoties automašīnu, iespējams izvēlēties kādu no iekšējās apdares materiāliem, piemēram, čūskādu, krokodilādu, strausu ādu vai vaļu dzimumlocekļu ādu. Savukārt «luksusa tanka» grīdas apdarē izmantota baltās haizivs āda. Automašīnas virsbūve rotāta ar zeltu, bet, ja ir vēlme, iespējams to izrotāt arī ar dimantiem.

Uzņēmuma Dartz īpašnieks Leonards Jankelovičs norādījis, ka Dartz automašīnas ir «21. gadsimta meistardarbs», kas tā īpašnieku pasargās ne tikai no lodēm, ja nepieciešams, bet arī būs izdevīgs no finansiālā viedokļa jeb, citiem vārdiem, neesot vērts iegādāties luksusa automašīnu, «ja tas būs kārtējais Rolls-Royce Phantop Drophead Coupé Ricā», L. Jankelovičs pauda ārvalstu medijam forbes.com. Automašīnai tiek paredzēti panākumi Ķīnas tirgū, kas kļūst arvien bagātāka un kurā cilvēki arvien vairāk meklē iespējas iegādāties ko unikālu.

Bonuss, ko saņem, ikviens «Melnās Čūskas» pircējs – 56 grami premium Mottra kaviāra, kas tiks piegādāts Black Snake īpašniekam katru mēnesi divu gadu garumā.

«Melnā Čūska», kas paredzēta galvenokārt Ķīnas tirgum un kuras cenu ārvalstu mediji lēš aptuveni viena miljona ASV dolāru apmērā, nav pirmā automašīna, ar kuru Dartz atzīmē čūskas gada iestāšanos. Db.lv jau rakstīja, ka ar čūskas ādu apvilkta Bentley zīmola automašīna, kas nodēvēta par Bentley SS ((saīsinājums no snake skin (čūskas āda)). Par Bentley SS no pircēju puses izrādīta liela interese, iepriekš Db.lv norādīja Kannās bāzētā uzņēmuma Elite Wrap, kas veica automašīnas «ietīšanu» čūskas ādā, izpilddirektors un īpašnieks Igors Daļeckis. Zināms, ka viena no Bentley SS markas automašīnām pērn rudenī tika pārdota kādam Lielbritānijas futbolistam, tāpat par «čūskas Bentley» iegādi vēl pērnā gada oktobrī interesējušies arī citi Francijas un Lielbritānijas futbola klubu spēlētāji.

L. Jankelovičs gan neatklāj, vai un kam izdevies pārdot jauno Black Snake automašīnu.

Iepriekš, 2012. gada februārī, Dartz svinēja Pūķa gadu, prezentējot Black Dragon China Edition Promborn SUV. Kopumā tika radīti 12 šādu automašīnu modeļi – Pūķa gada automašīnas cena bija astoņi miljoni ASV dolāru.

Dartz automašīnu ražotne atrodas Igaunijā, bet uzņēmuma īpašnieki ir rīdzinieki. «Kad cilvēki saka, ka Dartz nav Latvijas kompānija, es varu atbildēt, ka Porsche Cayen tiek būvēts Slovēnijā, tomēr tā ir vācu automašīna, savukārt Nokia tiek ražota Malaizijā un tajā pašā laikā ir Somijas firma,» Db.lv iepriekš pauda uzņēmuma īpašnieks Leonards Jankelovičs. Dartz ražošana nenotiek Latvijā augsto nodokļu dēļ.

Uzņēmums Dartz uzskata sevi par pagājušā gadsimta sākumā Rīgā dibinātās drošu automobiļu rūpnīcas Russo-Balt tradīciju turpinātāju. Russo-Balt «kapsulas» tehnoloģija neesot palikusi nepamanīta Padomju līderiem, un ar Russo-Balt automašīnu esot braucis, piemēram, Josifs Staļins, Vladimirs Uļjanovs (Ļeņins), Ļevs Trockis, pauda L. Jankelovičs. Tiesa gan, Russo-Balt zīmols pieder Krievijas miljonāram Viktoram Takanovam. Dartz ražotā automašīna izmantota arī komēdijas Diktators filmēšanā.

Dartz automašīnas ieinteresējušas, piemēram, reperi Fat Joe, Jay Z un citus. Automašīnu pircēji ir no dažādām pasaules valsīm, ieskaitot Apvienoto Arābu Emirātus, Brazīliju un Ķīnu.

Komentāri

Pievienot komentāru