Rīgas Centrālais termināls piedzīvojis reorganizāciju un nosaukuma maiņu

2013. gada 23. janvāris plkst. 10:57
Autors: Gunta Kursiša
Dalies ar šo rakstu

Kravu iekraušanas un izkraušanas uzņēmums Rīgas Centrālais termināls jaunais nosaukums būs SIA Riga Coal Terminal, tāpat šonedēļ no uzņēmuma atdalīta daļa, izveidojot jaunu uzņēmumu SIA RTC2, liecina informācija Lursoft.

Līdz reorganizācijai SIA Rīgas Centrālais termināls veica komercdarbību ārpus Rīgas Brīvostas teritorijas, kā arī noslēdza līgumu ar Rīgas Brīvostas pārvaldi par zemes nomu Krievu salā. Tā kā saskaņā ar normatīvajiem aktiem Brīvostas teritorijā strādājošs uzņēmums nedrīkst veikt komercdarbību ārpus tās, SIA Rīgas Centrālais termināls tika reorganizēta, nodalot tagadējo komercdarbību no nākotnē plānotās darbības Krievu salā. SIA Rīgas Centrālais termināls veiks komercdarbību Krievu salā, savukārt jaundibinātā SIA RCT2 darbību turpinās esošajā teritorijā, Eksporta ielā, Db.lv skaidroja uzņēmuma mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Vizule.

SIA Riga Coal Terminal jeb iepriekš Rīgas Centrālais termināls dibināta 1994. gadā, un tās pamatkapitāls ir 220 tūkstoši Ls. Uzņēmuma valdes priekšsēdētāja amatā darbojas Erī Esta, bet valdes locekļa pienākumus pilda Raivis Veckāgans. Uzņēmuma padomē darbojas tās priekšsēdētājs Ralfs Kļaviņš, priekšsēdētāja vietnieks Jānis Svārpstons, kā arī padomes locekļi Jānis Maršāns un Lenards Ozoliņš.

Rīgas Centrālais termināls ir arī viens no Latvijas lielāko uzņēmumu saraksta TOP 500 uzņēmumiem. Vērtējot pēc apgrozījuma 2011. gadā – 19,36 miljoniem Ls – Rīgas Centrālais termināls sarakstā ierindojas 222. vietā. Uzņēmuma peļņa 2011. gadā veidoja 1,19 miljonus Ls.

Uzņēmuma kapitāldaļu turētājs ir SIA Rīgas Tirdzniecības osta. 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām