Citas ziņas

Rīgas domes darbinieki darbdienā rok kartupeļus priekšnieces laukā

Lelde Petrāne, 13.09.2010

SXC

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Savdabīgu veidu, kā atrisināt kartupeļu novākšanu no sava privātlauka, izdomājusi Rīgas dzīvojamo māju privatizācijas komisijas priekšsēdētāja. Viņas pakļautībā strādājošie īpašumu vērtētāji, izsolītāji, juristi un finansisti darba nedēļas vidū rakuši kartupeļus priekšnieces īpašumā, vēstīja TV3 raidījums Nekā personīga.

Atrast Rīgas Dzīvojamo māju privatizācijas komisijas priekšsēdētājas Rasmas Freimanes īpašumu Saldus rajona Šķēdes pagastā nav bijis sarežģīti. «Vietējie to sauc par visgreznāko māju apkārtnē. Pagalma vidū stāv nolikti spēkrati, arī Freimanes auto, bet pašas saimnieces nav. Toties viņas 30 hektāru lielajā kartupeļu laukā ceturtdienas vidū tupeņus rok ap cilvēkiem 20. Lauks ir liels. Tur strādā gan nolīgti vietējie laucinieki, gan nostāk no citiem, galvas nepacēluši, darbojas Rīgas dzīvojamo māju privatizācijas komisijas darbinieki,» redzēto raksturoja raidījuma veidotāji.

Pašvaldības darbinieki - pamanījuši televīzijas kameru - katrs domājuši savu stāstu, kāpēc darbadienas vidū atrodas priekšnieces kartupeļu laukā - viens bildis, ka palīdz krustmātei, cits, ka strādā par vēdera tiesu.

Strādājošie bijuši vairāki augsta līmeņa darbinieki. Rīgas dzīvojamo māju privatizācijas komisijas Finanšu un saimniecības nodaļas vadītāja Ilze Mēkone. Viņas šī gada vidējie mēneša ienākumi pēc nodokļu nomaksas ir 557 lati. Tiesiskās uzraudzības daļas jurists Gints Kacuba, kurš no Rīgas pašvaldības uz rokas mēnesī saņem Ls 554. Personāldaļas galvenā inspektore Diāna Alkšere, kura šogad no pašvaldības uz rokas saņēmusi vidēji 680 latus mēnesī.

Pie Rasmas Freimanes uz Rīgas Dzīvojamo māju privatizācijas komisiju Nekā Personīga devies nākamās darbadienas rītā.

Freimane pārmetusi, ka nebrīdinot žurnālisti ciemojušies viņas privātīpašumā, par ko viņai ziņojis pārvaldnieks. Septiņi Nekā Personīga nosauktie darbinieki esot triju dienu bezalgas atvaļinājumā, ko viņa pati esot piešķīrusi. Par padoto atrašanos savā kartupeļu laukā Freimane gan bijusi neziņā un uzskata, ka sava atvaļinājuma laikā darbinieki varot darīt, ko viņi vēlas.

Lūgts komentēt gadījumu, kad darbinieki, kuriem algu maksā pašvaldība, strādā nevis rīdzinieku, bet savas priekšnieces interesēs, Rīgas mērs Nils Ušakovs solījis noskaidrot, vai atvaļinājumi noformēti likumīgi.

Nekā personīga neoficiāli esot zināms, ka tieši tiem cilvēkiem, kurus sastapa kartupeļu laukā, iepriekšējos mēnešos apmaksāts prāvs skaits virsstundu.

Komentāri

Pievienot komentāru