Rīgas piensaimnieka vadītājs: pie uzņēmuma strādāt gribētāji rindās nestāv

2011. gada 10. marts plkst. 18:06
Autors: BNS
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Lai gan Latvijā ir augsts bezdarbs, pie piena pārstrādes uzņēmuma Rīgas piensaimnieks strādāt gribētāji rindās nestāv, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam Baltic Business Service atzina Rīgas piensaimnieka valdes priekšsēdētājs Nēme Jogi (Neeme Jogi). Viņš pastāstīja, ka uzņēmumā nejūt strādāt gribētāju pieprasījumu. «Mums, piemēram, nav rindas ar cilvēkiem, kas būtu atnākuši un teikuši, ka grib strādāt, un gaidītu piemērotu vakanci,» teica Jogi.

Rīgas piensaimnieka vadītājs pieļāva, ka iemesls tam varētu būt nelegālā nodarbinātība, kā arī kvalificētu strādnieku trūkums bezdarbnieku vidū. «Valdībai būtu vairāk jāpārdomā, kā tiek organizētas bezdarbnieku apmācības. Citādi pašlaik iznāk tā, ka bezdarbnieku ir daudz, bet, tikko ir vajadzīgs noteiktas kvalifikācijas cilvēks, atrast tādu ir ļoti grūti. Grūti pateikt, kādēļ, bet, taisnību sakot, ir sajūta, ka, neraugoties uz lielo bezdarba procentu, faktiski eksistē šī ekonomikas daļa, kurā cilvēki tiek nodarbināti bez nodokļiem un oficiāliem papīriem,» klāstīja Jogi.

Viņš gan atturējās no minējumiem par ēnu ekonomikas īpatsvaru tieši piena nozarē. «Man ir grūti novērtēt. Es neticu, ka ēnu ekonomikā būtu iesaistījušies Rīgas piensaimnieka līmeņa uzņēmumi. Tas ir maz ticams. Tomēr jo uzņēmumi ir mazāki, jo arī ir lielāki jautājumi, vai viss notiek godīgi,» sacīja uzņēmuma vadītājs.

Rīgas piensaimnieks ir dibināts 1993.gadā un ir viens no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. Pērn decembrī par Rīgas piensaimnieka vienīgo īpašnieku kļuva Kaimanu salās reģistrētais uzņēmums DCEMF Holdings.

Dalies ar šo rakstu