Mazais bizness

Sākam biznesu: 15 minūšu vietā 30 sekundes

Anda Asere, 15.06.2016

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums SIA Nordigen Solutions strādā pie risinājuma, kas finanšu institūcijām palīdz automatizēt banku kontu izdruku apstrādi

Kad cilvēks Eiropā piesakās aizdevumam – gan banku, gan nebanku – ir nepieciešams iesniegt konta izdruku par vairākiem mēnešiem. Tā ir vispārīga prakse, kā cilvēks apliecina, ka viņam ir regulāri un oficiāli ienākumi, jo aizdevējam jāsaprot, kāds ir risks, ka aizdevums var netikt atmaksāts. «Piemēram, lai iegūtu kredītu auto iegādei, jāiziet daudzas diezgan sāpīgas un gana intīmas procedūras – no klienta puses tas ir komplicēti. Tieši esot klienta pusē, mums radās ideja par konkrēto risinājumu. Viss ar bankām saistītais tiek automatizēts – investīcijas, naudas pārvedumi utt. Tā ir nākotne, bet kontu izrakstu analīze ir vēl viena lieta, kas nav automatizēta,» saka Rolands Mesters, SIA Nordigen Solutions līdzīpašnieks.

Šobrīd lielākā problēma ir izskaidrot, kāpēc automatizācija ir labāka, jo, kamēr kaut kas strādā, neviens nevēlas kaut ko mainīt. «Pētīt transakcijas ir diezgan vienkāršs darbs – šo laiku kredītspeciālisti var izmantot labāk. Ja kāds man parādītu, kā varu dienā ietaupīt divas stundas, es būtu priecīgs,» viņš piebilst. Nordigen pelna no banku ietaupītā laika, jo cilvēks šo kontu izvērtējumu veic aptuveni 15 minūtēs.

Problēma saistībā ar manuāli veikto bankas izdruku analīzi ir tā, ka šai darbībai tiek patērēta vidēji ceturtdaļstunda. «Esam izstrādājuši risinājumu, kas to automatizē un tā palīdz ietaupīt laiku. Mūsu risinājuma izdrukas analīzei nepieciešamais laiks ir 30 sekundes. Jāpiebilst, ka nedodam vērtējumu, bet gan ieņemam neitrālu pozīciju – apstrādājam datus tieši tā, lai konkrētās iestādes kredītspeciālistam ir vieglāk izvērtēt,» stāsta Rolands. Nordigen kategorizē ienākumus un izdevumus pa dažādām pozīcijām un izceļ to, kas katru iestādi vairāk interesē – kredītsaistības, izdevumus par azartspēlēm vai alkoholu u.tml.

Visu rakstu 15 minūšu vietā 30 sekundes lasiet trešdienas, 15.jūnija laikrakstā Dienas Bizness (16.lpp)!