Saskata iespējas vides projektos

2017. gada 31. oktobris plkst. 11:57
Sadaļa: Vide
Dalies ar šo rakstu

Privātie uzņēmumi aktīvāk sākuši izmantot Eiropas Komisijas finanšu instrumenta LIFE programmas sniegtās iespējas

LIFE programma ir viens no Eiropas Komisijas finanšu instrumentiem, kas fokusējas uz vides kvalitāti, klimata pārmaiņām, sekmējot inovatīvus un ilgtspējīgus uzlabojumus. Galvenais programmas mērķis ir veicināt Eiropas Savienības (ES) vides un klimata politikas īstenošanu, attīstību un aktualizēšanu, piešķirot līdzfinansējumu projektiem, kas atbilst mērķim un rada papildu pievienoto vērtību.

Latvijā LIFE programma darbojas jau 16 gadus, proti, kopš 2001. gada. Ar tās atbalstu ir realizēti 48 projekti un piesaistīti vairāk nekā 32 milj. eiro, liecina informācija projekta mājaslapā. Tas nozīmē, ka uzņēmēji, sabiedriskās un nevalstiskās organizācijas, pašvaldības, kam ir iespēja kvalificēties atbalsta saņemšanai, to gana aktīvi izmanto. LIFE programmas finansēšanas periodā no 2014. līdz 2020. gadam kopējais pieejamo investīciju apmērs ES ir 3,4 miljardi eiro.

LIFE programmas atbalsts ir ļoti plašs. Pašmāju realizētie projekti gan parāda, ka Latvijā to vairāk izmanto nevalstiskās organizācijas dabas projektu realizācijai. Tomēr šī gada uzsaukumā var pieteikties uzņēmumi, kuri piedāvā tirgum gatavus produktus.

LIFE programmai ir divas apakšprogrammas. Pirmās prioritātes ir vides un resursu efektivitāte, daba un bioloģiskā daudzveidība, kā arī vides pārvaldība un informācija. Šajā programmā no 2014. līdz 2017. gadam paredzētais finansējums – 1,3 miljardi eiro. Savukārt otra ir saistīta ar klimata pārmaiņu mazināšanu un pielāgošanos tām, kā arī ar klimata pārvaldību. Pieejamais finansējums – 449 milj. eiro.

Visu rakstu Saskata iespējas vides projektos lasiet 31. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu