SIA Annas zivjaudzētava attīstībā plāno ieguldīt vairākus miljonus eiro

2017. gada 13. marts plkst. 14:40
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Alūksnes novada uzņēmums SIA Annas zivjaudzētava izsludinājis vairākus iepirkumus, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Uzņēmums vēlas būvēt jaunu akvakultūras produktu audzēšanas cehu un recirkulācijas sistēmu. Pretendenti savus piedāvājumus var iesniegt līdz 21.aprīlim, bet līguma izpildes termiņš ir 2018.gada 31.marts. Iepirkuma paredzamā līgumcena ir 1,755 miljoni eiro.

Otrs iepirkums izsludināts par akvakultūras produktu pārstrādes ceha 1.kārtas būvniecību. Iepirkuma paredzamā līgumcena ir 505 tūkstoši eiro. Paredzamais līguma izpildes termiņš ir 2018.gada 28.februāris. Pretendenti savus piedāvājumus var iesniegt līdz 21.aprīlim.

Akvakultūras produktu pārstrādes ceha 2.kārtas būvniecības plānotā līgumcena ir 435 tūkstoši eiro. Arī šim iepirkumam paredzamais līguma izpildes termiņš ir 2018.gada 28.februāris.

Vēl viens iepirkums izsludināts akvakultūras produktu kvalitātes rādītāju uzlabošanas ceha būvniecībai. Šeit plānots ieguldīt 675 tūkstošus eiro. Paredzamais līguma izpildes termiņš ir 2018.gada 31.janvāris.

Annas Zivjaudzētava tika izveidota 2009.gadā Pūcēs, Annas pagastā, Alūksnes novadā. Kopš 2009.gada 18.maija uzņēmums ir reģistrēts Pārtikas veterinārajā dienestā. Sākotnēji zivis tika audzētas pāris āra dīķos kā vaļasprieks, kas pamazām radīja vēlmi un pārliecību par nepieciešamību zivjaudzētavu paplašināt, informē uzņēmuma pārstāvji.

Audzētava pakāpeniski tika attīstīta, izbūvējot arvien vairāk zivju audzēšanai paredzēto dīķu. Uzkrājoties pieredzei un zināšanām, kā arī parādoties iespējai piesaistīt Eiropas struktūrfondu un Lauku atbalsta dienesta palīdzību, 2010.gadā tika nolemts audzētavas attīstību turpināt, izbūvējot papildu ēkas ar mērķi zivis audzēt arī iekštelpu baseinos, tādā veidā radot iespēju palielināt piedāvātās produkcijas apjomus.

Tagad Annas Zivjaudzētavā ir 52 iekštelpu zivju audzēšanas baseini un audzēšanas dīķi.

Dalies ar šo rakstu