Skonto komplekss pārdots par 13,8 miljoniem eiro 

AS Reverta par 13,8 miljoniem eiro pārdevusi savā valdījumā esošo Skonto kompleksu futbola kluba Skonto prezidenta amatu šonedēļ pametušā Vladimira Koļesiņičenko firmai SSA.

LETA, 17.7.2014
1/3

Foto: LETA

Kā informēja Reverta Komunikāciju un mārketinga direkcijas vadītāja Marita Ozoliņa, interesi par Skonto kompleksu iegādi izrādīja vairāki investori. Pēc rūpīgas izvērtēšanas par izdevīgāko atzīts SIA SSA piedāvājums. Šā gada 15.jūlijā darījums, tostarp naudas pārskaitījums, tika pilnībā pabeigts. Atgūtie naudas līdzekļi jau tuvākajā laikā tiks atmaksāti Valsts kasei.

Ozoliņa atgādina, ka savulaik AS Parex banka izsniegtā kredīta mērķis bija Skonto stadiona iegāde un attīstība. Ilgstošu kredītsaistību nepildīšanas dēļ 2011.gadā objektu pārņēma lielākais nodrošinātais kreditors – AS Reverta.

2012.gada 16.jūlijā Reverta noslēdza līgumu ar SIA SSA, tādējādi nodrošinot stadiona turpmāku izmantošanu futbola spēlēm un citām sporta aktivitātēm uz noteiktu laika periodu. Kā skaidro Ozoliņa, tas darīts atbalstot sporta attīstību Latvijā un rūpējoties par sporta profesionāļiem un entuziastiem.

2013.gada septembrī objekts Skonto kā investīciju projekts tika izlikts pārdošanā. Šā gada ziemā Reverta mājaslapā Skonto stadions tika piedāvāts kā investīciju objekts par 12,5 miljoniem eiro. Pagājušā gada oktobrī stadionu bija plānots pārdot izsolē, kurā sākumcena arī bija noteikta 12,5 miljoni eiro, taču izsole tika atcelta, jo uz to nepieteicās neviens pretendents.

Pārdodamo īpašumu veido četri zemesgabali ar kopējo platību 45 993 kvadrātmetri, kas sastāv no zemesgabala, uz kura atrodas daudzfunkcionāla sporta halle, stadions un noliktava 34 906 kvadrātmetru platībā, kā arī trīs neapbūvēti zemesgabali attiecīgi 4337 kvadrātmetru, 4300 kvadrātmetru un 2390 kvadrātmetru platībā. Saskaņā ar Rīgas pilsētas teritorijas plānojumu Skonto stadions atrodas daļēji jauktās apbūves ar dzīvojamo funkciju teritorijā, kur primārā izmantošana ir daudzdzīvokļu māju, komerciāla rakstura objektu un tirdzniecības un pakalpojumu objektu būvniecība. Šajā teritorijā paredzēta perimetrālā apbūve, maksimālais atļautais stāvu skaits - 16 stāvi. Īpašums nodrošināts ar visām nepieciešamajām pilsētas komunikācijām.

«Skonto komplekss bija viens no sarežģītākajiem Reverta objektiem, un tā pārdošanu varam vērtēt kā izteikti veiksmīgu, jo līdz ar šo darījumu valsts atgūs ļoti nozīmīgus naudas līdzekļus,» skaidro Reverta valdes loceklis, vecākais viceprezidents Edgars Miļūns.

Kā liecina firmas.lv dati, SIA SSA, kuras pamatkapitāls ir viens lats, pieder Vladimiram Koļesņičenko, kurš šonedēļ atkāpās no futbola kluba Skonto prezidenta amata. Koļesņičenko ir arī vienīgā SSA amatpersona. Uzņēmums dibināts 2011.gadā. Līdz 2013.gada vasarai tā vienīgais īpašnieks bija Dainis Kalnpurs

Bijušais Latvijas izlases spēlētājs Koļesņičenko Skonto kluba prezidenta amatā darbojās kopš 2012.gada sākuma, kad amatā nomainīja komandas dibinātāju Gunti Indriksonu, jo saskaņā ar jaunajiem Latvijas Futbola federācijas (LFF) statūtiem Indriksons kā LFF prezidents vairs nedrīkstēja vienlaikus pildīt arī Skonto kluba prezidenta pienākumus.

Šo pirmdien notikušajā kluba vadības tikšanās reizē tika pieņemts Koļesņičenko atlūgums. Par atkāpšanās iemeslu kalpojusi Koļesņičenko nevēlēšanās sadarboties ar jaunajiem kluba īpašniekiem.

Pašlaik lielākā daļa kluba akciju teju vienādās daļās pieder Krievijas pilsoņiem Dmitrijam Balalikinam, Andrejam Rožkovam un Andrejam Popovam.

Skonto futbola klubs tika dibināts 1993.gadā, bet Indriksonam tas piederēja līdz 2010.gada septembrim, kad kluba kontrolpaketi iegādājās uzņēmējs Bislans Abdulmuslimovs. Nākamā gada martā kluba kontrolpakete nonāca Kiprā reģistrētās kompānijas Tremova Ltd. īpašumā, kuras pārstāvis Latvijā ir Igors Zaicevs. Noprotams, ka Zaicevs turpmāk apvienos pienākumus arī kā Skonto kluba prezidents. Portāls Sportacentrs.com informē, ka Skonto klubam pašlaik neprecizētā oficiālā amatā varētu pievienoties cits bijušais Latvijas izlases spēlētājs Imants Bleidelis.

Koļesņičenko laikā no 1997.gada līdz 2010.gadam Latvijas izlasē aizvadījis 40 spēles, gūstot piecus vārtus. Lielāko daļu savas karjeras Koļesņičenko aizvadīja tieši Skonto komandā.

Skonto komanda, kas jau ilgstoši cīnās ar finansiālajām problēmām un šīs sezonas Latvijas čempionātā jau saņēmusi vienu tehnisko zaudējumu par spēlētāju atteikšanos iziet laukumā, pašlaik ieņem kopvērtējuma pirmo vietu ar 46 punktiem 20 mačos.

AS Reverta ir lielākais problemātisko aktīvu pārvaldītājs Baltijas valstīs. 2008.gada rudenī valsts pārņēma finanšu grūtībās nonākušo Parex banku, kas vēlāk tika sadalīta divās kredītiestādēs. Labos aktīvus pārņēma banka Citadele, bet problemātiskos turpināja pārvaldīt Parex banka, kas 2012.gada maijā mainīja nosaukumu un tagad strādā ar zīmolu Reverta. Revertas darbība ir koncentrēta trijos galvenajos virzienos - kredītu restrukturizācijā, parādu piedziņā un nekustamo īpašumu pārvaldīšanā.

Revertas ieņēmumi no nekustamo īpašumu objektu realizācijas 2013.gada trīs ceturkšņos ir 20,9 miljoni eiro iepretim 5,3 miljoniem eiro šajā periodā 2012.gadā. Kopumā kopš 2010.gada augusta sākuma līdz 2013.gada trešā ceturkšņa beigām Reverta Valsts kasei ir pārskaitījusi 157,8 miljonus eiro, samaksājusi valsts galvoto sindicēto kredītu 234 miljonu eiro apmērā, kā arī vēl papildu 10,6 miljonu eiro procentu maksājumu par sindicētā kredīta izmantošanu.

Tevi varētu interesēt

AS Reverta kopš 2010. gada 1. augusta no problemātisko kredītu portfeļa ir...

Atbilstoši 2014. gada plānam, akciju sabiedrība Reverta aprīlī Valsts kasei ir pārskaitījusi...

Augstākās tiesas (AT) Civillietu tiesu palāta šodien pilnībā apmierināja bijušās...

AS Reverta kopš 2010. gada 1. augusta no problemātisko kredītu portfeļa ir...

Augstākās tiesas (AT) Civillietu tiesu palāta otrdien bija paredzējusi izskatīt Kolonnas dibinātājas...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Bijušie Parex bankas akcionāri Viktors Krasovickis un Valērijs Kargins negrasās samierināties...

Valsts nevar cerēt atgūt visus līdzekļus, ko tā ieguldījusi finanšu sistēmas stabilizācijā,...

No 2015. gada 1. janvāra mainīsies tiešā debeta jeb automātiskās rēķinu apmaksas...

Savā jaunākajā ziņojumā PwC atzīst, ka 2025.-2030. gadā tirgus ekonomika varētu mierīgi...

Eiropas bankas un aktīvu pārvaldnieki plāno pārdot vai restukturizēt 584 miljardus eiro...

Eiropas Savienībā strādājošo banku filiāļu skaits sarucis zem 200 tūkstošiem, liecina...

Šā gada pirmo pusgadu SEB grupa noslēgusi ar 14,1 miljonu eiro peļņu...

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB), ieguldot naudu Latvijas bankrotējušajā...

AS Swedbank izsludinājusi konkursu uz Ārējās komunikācijas vadītāja amatu, liecina bankas paziņojums....

DNB grupas Latvijā peļņa pēc uzkrājumiem un nodokļiem pirmā pusgada beigās sasniedza...