Smoga radītais piesārņojuma līmenis Singapūrā sasniedz jaunus rekordus 

Ceturtdien piesārņotības līmenis Singapūrā sasniedzis 371 punkta atzīmi, pārspējot visus iepriekšējos rekordus, vēsta BBC.

Gunta Kursiša, 20.06.2013
1/8

Foto: REUTERS/SCANPIX

Singapūras ministru prezidents brīdina, ka smogs no pilsētvalsts varētu neatkāpties vēl vairākas nedēļas.

Cetirtdienas pievakarē piesārņotības indekss Singapūrā samazinājās līdz 300 punktiem.

Jau ziņots, ka smogu Singapūrā un arī Malaizijas reģionos izraisījuši mežu ugunsgrēki Indonēzijā. Turklāt saistībā ar gaisa piesārņotību kaimiņvalstu atbildīgās amatpersonas paguvušas apmainīties ar asiem izteikumiem.

Singapūras vides ministrs Vivians Balakrišnans (Vivian Balakrishnan) izteicies, ka «pārāk ilgi komerciālās intereses Indonēzijā ir bijušas svarīgākas par vides problēmām». Tajā pašā laikā Indonēzijas amatpersonas uzskata, ka par ugunsgrēkiem atbildīgi Singapūras un Malaizijas investori, iepriekš rakstīja AFP. «Paņēmiens «nocirst un sadedzināt» tiek izmantots kā lētākā zemes attīrīšanas metode, un to nelieto tikai vietējie fermeri, bet arī palmu eļļas ieguves kompānijas, ieskaitot Singapūras un Malaizijas investorus,» paudis Indonēzijas mežsaimniecības ministrs Hadi Darianto (Hadi Daryanto).

Singapūras vides ministrs savā Facebook lapā paziņojis, ka pieprasīs Džakartu «beidzot rīkoties». «Nevieni valstij vai kompānijai nav tiesību piesārņot gaisu, apdraudot Singapūras iedzīvotāju veselību un labklājību,» norādīja ministrs. Indonēzijas labklājības ministrs pauda, ka Singapūra «uzvedas kā bērns», skaidrojot, ka Indonēzijas nācija nevēlas ugunsgrēkus, un tos izraisa procesi dabā.

1997. un 1998. gadā smogs skāra Indonēziju, Malaiziju, Singapūru, Bruneju un Filipīnu dienvidus, radot kaitējumu videi, kā arī zaudējumus aptuveni 9,3 miljardu ASV dolāru apjomā.

Smogs ietekmē tūristu pieplūdumu reģio

Jaunākais izdevums