Foto: Ieskats TransferWise Londonas birojā 

Lielākā daļa darbinieku – vairāk nekā 600 – strādā Tallinā, bet centrālais birojs ir Londonā, kur strādā 200 cilvēki.

Anda Asere, 2018. gada 03. jūlijs plkst. 7:37

«TransferWise» 2011. gadā izveidoja igauņi Kristo Kārmans (Kristo Kaarman) un Tāvets Hinrikus (Taavet Hinrikus). Šobrīd uzņēmumā ir 1000 darbinieki, kas strādā deviņos birojos dažādās vietās visā pasaulē – Londonā, Ņujorkā, Singapūrā, Sidnejā, Tokijā, Tampā, Tallinā, Budapeštā un Čerkasi. Saistībā ar «The Tea Building», kur atrodas «TransferWise» Londonas birojs, kompānijai ir īpašs stāsts. Kad tā tikko sāka darbu, tajā atradās uzņēmuma pirmais birojs. Tolaik tie bija tikai desmit galdi kopstrādes telpā, bet tagad kompānija ir 50 reizes lielāka. «Mums ir plašas telpas sestajā stāvā un sajūtu līmeni šī ir kā atgriešanās mājās. Birojs atrodas ideālā vietā – Šordičas apkārtnes sirdī, kas ir Londonas tehnoloģiju kopienas epicentrs,» stāsta Reičela Loida (Rachel Lloyd), «TransferWise» cilvēku un vides vadītāja. Viņa «TransferWise» strādā četrus gadus, vadot un pārveidojot kompānijas Londonas un Singapūras birojus. Viņa cieši sadarbojas ar cilvēkresursu komandu, koncentrējoties uz darbinieku labsajūtas un vides projektiem.

Sadarbība un radošums

Stāstot par Londonas biroju, R. Loida teic, ka bija vēlme, lai tas ataino «TransferWise» zīmolu, bet vienlaikus nav pārāk acīmredzams. Kompānija ir globāls finanšu pakalpojumu uzņēmums, kas specializējas starptautiskos naudas pārskaitījumos. Tāpēc par iedvesmu ņemta mūsu bezrobežu pieeja naudai un birojos ir ekrāni, kas rāda kolēģus visā pasaulē. Birojā ir arī dažādas dekorācijas, piemēram, sienu mākslā iestrādātas starptautiskas banknotes. Ir arī daži netipiski tikšanās telpu nosaukumi, piemēram, «Ground Control» un «Major Tom» - divas savienotas telpas par godu mūziķim Deividam Bovijam. Šādi nosaukumi tika izvēlēti, balsojot visai komandai. «Sadarbība un radošums ir kompānijas atslēgas elements. Mums ir tiešām svarīgi, lai šī būtu silta un aicinoša vieta, kas atbalstītu komandu labākā snieguma nodrošināšanā,» saka R. Loida.

Atbilstoši vajadzībām

Uzņēmumam ir atvērtā plānojuma birojs, kas ļauj cilvēkiem sadarboties, bet tajā ir arī klusās zonas. R. Loida stāsta, ka kompānija ir investējusi tajā, lai birojs atbilstu darbinieku vajadzībām. «Mēs vērojām, kā komandas sadarbojas cita ar citu un kā mainās troksnis. Tāpēc mēs izlēmām atdalīt telpu ar sanāksmju telpām un tāfelēm, kas nodrošina, ka komandas var būt radošas. Tā kā mēs esam starptautisks uzņēmums, mēs uzstādījām telefona būdiņas, lai cilvēki var netraucēti sazvanīties,» viņa teic. R. Loida uzsver, ka laba darba vide ir kritiski svarīga, jo cilvēki pavada daudz laika birojā. «Mēs vēlējāmies tādu biroju, kas atbildētu uz cilvēku vajadzībām. Lai gan ir grūti nodrošināt, lai ikviens būtu laimīgs, mēs centāmies paturēt prātā, kam cilvēki dotu priekšroku. Tagad kolēģiem ir iespēja izbaudīt brīdi klusuma zvanu telpā vai socializēties uz jumta terases vai mūsu lielajā terasē,» viņa saka.

Standarts visiem neder

«Mēs cenšamies paturēt prātā, ka 2018. gadā visiem neder standarta darba diena no deviņiem rītā līdz pieciem vakarā. Elastīgs darbs «TransferWise» nozīmē to, ka darbinieki var viegli strādāt no mājām un tajā laikā, kad tas viņiem ir ērti. Tad, kad viņi ir birojā, ir daudz dažādas zonas, kur stāvēt vai sēdēt, piemēram, bibliotēkā, dīvānos, šūpuļtīklos utt. Katrs var atrast vietu, kas vislabāk piemērota,» saka R. Loida. Vaicāta, kā saglabāt to, ka kolēģi darbu padara, arī strādājot no mājām, viņa norāda, ka katrā komandā attālinātā darba iespējas atšķiras – tiem, kuriem ir mazāk vajadzīga nepārtraukta sadarbība ar citiem, tas ir vieglāk. Katra komanda individuāli var izlemt, kāds režīms tai ir piemērotāks. Piemēram, klientu atbalsta nodaļā ir mazāka komandas mijiedarbība un viņi ar saviem klēpjdatoriem var strādāt no dažādām vietām, bet citām komandām vajadzīga biežāka klātienes komunikācija. Darbinieki bieži vien strādā kopā ar kolēģiem no dažādām laika zonām. Ja kādam Londonā jāsadarbojas ar kolēģi Ņujorkā, reizēm kādam būs jāpielāgojas vienai vai otrai laika zonai. R. Loida arī norāda, ka elastīgs darba laiks dod iespēju strādāt konkrētajam cilvēkam personīgi piemērotākā un produktīvākā laikā.

Birojs ar saunu

Darbinieku labklājība ir viena no galvenajām uzņēmuma prioritātēm un viņiem ir pieeja koučinga sesijām, jogas nodarbībām, pusdienlaika futbolam un basketbolam. Uzņēmumā ir arī pusdienlaika skrējēju klubs un pēc nodarbībām kolēģi var izmantot birojā esošās dušas. Tāpat uzņēmuma Londonas birojā ir sauna. «TransferWise» dibināja divi igauņi un Igaunijā sauna birojā esot diezgan ierasta lieta, bet Londonā tā vienmēr izraisa izbrīnu. «Tā ir kļuvusi par svarīgu daļu no mūsu biroja kultūras un sauna bija arī mūsu pirmajā birojā Londonā,» saka R. Loida. Kopš pirmās dienas piektdienās visi darbinieki satiekas kopīgās pusdienās un nedēļas beigas tiek nosvinētas ar dzērieniem. R. Loida teic, ka uzņēmums cenšas nodrošināt, lai cilvēki jūtas, cik vien iespējams gaidīti, tāpēc nodrošina sagaidīšanas komplektus un sūta jaunpienācējus uz Tallinu iepazīties ar «TransferWise» un tā Igaunijas saknēm.

Kā mājās

Lai iekārtotu biroju, uzņēmums sadarbojās ar ārējiem partneriem, bet projektu vadīja «TransferWise» puse. R. Loidai bija ārkārtīgi interesanti radīt mājas kompānijas Londonas darbiniekiem, tāpēc viņa priecājas uzņemties jaunāko projektu – izstrādāt Singapūras biroja dizainu. Katram birojam ir savs raksturs, taču tiek piedomāts par to, vai cilvēki konkrētajā vidē spēj strādāt vislabāk, vai tā ir piemērota dažādiem darba stiliem, vai būs gana daudz kluso zonu un publiskās telpas, lai socializētos. Šajā ziņā Singapūras birojs nav izņēmums. «Mēs vēlējāmies radīt vidi, kas atspoguļo bagātīgo kultūras dažādību Singapūrā, vienlaikus saglabājot to, ka tas ir atpazīstams kā «TransferWise» birojs un katrs darbinieks uzreiz justos kā mājās. Par iedvesmu mēs ņēmām singapūriešu vēsturi, apkārtnes arhitektūru un dažādos veidos izmantojām visus šos elementus. Saistībā ar karsto un mitro klimatu, mēs «samainījām» Igaunijas saunu pret peldbaseinu, jo darbiniekiem var vajadzēt sasildīties Londonā un Igaunijā, bet atvēsināties Singapūrā,» stāsta R. Loida.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2018. gada 25. jūnijs plkst. 8:16

Analizējot patentu apjomu uz desmit tūkstošiem iedzīvotāju, Eindhovena ierindojas pirmajā vietā...

2018. gada 04. jūnijs plkst. 16:18

«Tā kā mēs attīstāmies «startup» atbalsta virzienā, tad, ļoti iespējams, mums būtu...

2018. gada 04. jūnijs plkst. 9:38

Sadarbības rezultātā Francijas otras lielākās bankas «Groupe BPCE» struktūrvienību «Banques...

2018. gada 29. maijs plkst. 14:14

Noslēdzies jaunuzņēmumu «start-up» sacensību «PowerUp!» reģionālais fināls, kuru organizēja...

2018. gada 28. maijs plkst. 9:10

Tehnoloģijas paver iespējas attīstīties inovatīviem jaunuzņēmumiem veselības un medicīnas...

Nepalaid garām

Šodien Ventspilī tika prezentēta jaunā koncertzāle «Latvija»....

Biznesa portāls Db.lv bija liecinieks situācijai, kad kāda sieviete SIA «Ilgezeem» tirdzniecības...

Jaunlaicenē ražotās cementēto koka ēveļskaidu plātnes tiek realizētas ne tikai Eiropā, bet...

Asociācija LANĪDA turpina publicēt ikmēneša nekustamā īpašuma tirgus cenu indikatoru....

Jau 22.sezonu Saulkrastos strādā Velosipēdu muzejs, kas ļauj ielūkoties Latvijas velosipēdu ražošanas...

No šīs sadaļas
2018. gada 02. jūlijs plkst. 9:11

Digitālo maksājumu nākotne ir abonēšanas ekonomikā; pašreizējais jauninājums – bezkontakta...

2018. gada 29. jūnijs plkst. 11:49

Līdz 3. jūlijam jaunuzņēmumi var pietiekties atbalsta saņemšanai dalībai izstādēs, konferencēs...

2018. gada 28. jūnijs plkst. 8:45

Noslēdzies 2018. gada Eiropas studentu jaunuzņēmumu konkursa fināls JA Europe Enterprise Challenge,...

2018. gada 27. jūnijs plkst. 15:20

Jaunuzņēmums Kale Nyabo ieguvis Visa Everywhere Digital Commerce Award balvu Eiropas studentu...

2018. gada 27. jūnijs plkst. 15:00

Šā gada novembrī Kopenhāgenā jau tradicionāli norisināsies starptautiskais jauno uzņēmēju...

2018. gada 27. jūnijs plkst. 8:09

Swedbank un Igaunijas izcelsmes jaunuzņēmumu akselerators Startup Wise Guys rudenī turpinās šā...

2018. gada 25. jūnijs plkst. 15:36

Igauņu dibinātā finanšu tehnoloģiju kompānija «TransferWise» un Lielbritānijas t.s. izaicinātājbanka...

2018. gada 25. jūnijs plkst. 8:16

Analizējot patentu apjomu uz desmit tūkstošiem iedzīvotāju, Eindhovena ierindojas pirmajā vietā...

2018. gada 20. jūnijs plkst. 12:06

Starptautiskajā enerģētikas jaunuzņēmumu konkursā PowerUp!, kas norisinājās Prāgā, par uzvarētāju...

2018. gada 19. jūnijs plkst. 7:00

Igaunijas tiešsaistes identitātes verifikācijas nodrošināšanas jaunuzņēmums Veriff paziņo...