TransferWise un Natixis Payments uzsāk sadarbību 

Sadarbības rezultātā Francijas otras lielākās bankas «Groupe BPCE» struktūrvienību «Banques Populaires» un «Caisses d’Epargne» klienti varēs piekļūt «TransferWise» pakalpojumam un pārsūtīt naudu.

Anda Asere, 04.6.2018
1/6

Foto: publicitātes

«TransferWise», «Natixis Payments» un Francijas otrā lielākā banka «Groupe BPCE», paziņojusi par sadarbību, kas ļaus 15,1 miljonam «Banques Populaires» un «Caisses d’Epargne» klientiem sūtīt naudu uz vairāk nekā 60 valstīm bez slēptām komisijas maksām. Šis esot pirmais gadījums Eiropā, kad kāda liela banka tieši integrēs «TransferWise» API bankas mobilajā aplikācijā.

Paredzēts, ka «Groupe BPCE», «Natixis Payments» un «TransferWise» sadarbības rezultāts būs redzams 2019. gada sākumā un tas piedāvās digitālu risinājumu, kas ļaus sūtīt naudu ārpus Eirozonas un par tipisko «TransferWise» zemo cenu. Pakalpojums būs pieejams visu diennakti bankas mobilajā aplikācijā.

«TransferWise», «Natixis Payments» un «Groupe BPCE» ir noskaņoti piedāvāt labāko pieejamo pakalpojumu saviem klientiem un šī sadarbība tiek vērtēta kā nozīmīgs solis, lai to nodrošinātu. Tas saskan ar «Groupe BPCE» stratēģisko plānu «TEC 2020» izmantot digitālās inovācijas un virzīt digitālo revolūciju.

«Finanšu tehnoloģiju pakalpojumu integrācija ir svarīga daļa no «Natixis Payments» DNS, ļaujot mums katru dienu būvēt arvien labākus maksājumus. Mēs priecājamies apvienot spēkus ar tik inovatīvu risinājumu kā «TransferWise», kas apmierina šodienas klientu kritiskās vajadzības attiecībā uz starptautiskiem naudas pārskaitījumiem. Šī integrācija ir konkrēts tūlītējo maksājumu izmantošanas piemērs, kur «Natixis Payments» un «Groupe BPCE» ir priekšgalā,» norāda Pierre-Antoine Vacheron, «Natixis» augstākās vadības komitejas loceklis maksājumu jomā.

««TransferWise» ir misija padarīt naudas pārvietošanos pasaulē tikpat ātru un lētu kā e-pasts. Šī sadarbība ir svarīgs solis šajā ceļā – pirmo reizi nozīmīga vispārējā banka piedāvā tās klientiem iespēju izmantot «TransferWise» zibenīgi ātro un lēto pakalpojumu. Tas ir pierādījums, ka mēs varam mērogot mūsu tehnoloģiju, kas ļaus citām lielām institūcijām nemanāmi integrēties ar mūsu pakalpojumu,» saka Kristo Kārmans (Kristo Käärmann), «TransferWise» līdzdibinātājs. Viņš norāda, ka bankas sāk novērtēt, ko var piedāvāt pakalpojumu izaicinātāji un paredz, ka arī citas bankas ar laiku pievienosies.

Raksts turpinās pēc reklāmas

«TransferWise» preses sekretāre Magali Van Bulck piebilst, ka kompānija vēlas starptautiskos naudas pārskaitījumus ikvienam padarīt godīgākus un vienkāršākus. Sadarbojoties ar «Groupe BPCE», uzņēmums var sasniegt vēl vairāk cilvēkus un palīdzēt viņiem sūtīt naudu pāri robežām. «Prieks redzēt, ka nozīmīga tradicionālā banka ir nolēmusi būt pilnībā caurspīdīga pret saviem klientiem,» viņa teic, piebilstot, ka «TransferWise» jau sadarbojas ar «LHV» un «N26». Kompānijas API ir parādījis, ka pakalpojums var tikt viegli integrēts jebkurā organizācijā.

DB jau rakstīja, ka «TransferWise» paziņoja par bezrobežu konta «borderless» un «Mastercard» debetkartes ieviešanu, kas dos iespēju ikvienam, kurš dzīvo Eiropā, iegūt debetkarti un vietējās bankas konta detaļas Lielbritānijā, ASV, Austrālijā un Eiropā. «TransferWise» līdzdibinātājs Tāvets Hinrikus (Taavet Hinrikus) iepriekš stāstīja, ka bez pierādāmas vietējās adreses atvērt bankas kontu ārzemēs ir ārkārtīgi sarežģīti, bet ar šo kontu tas izdarāms vien dažās minūtēs. Viņš paredz, ka kādudien ikviens varēs sūtīt un saņemt naudu jebkurā valūtā no draugiem, klientiem vai kompānijām ikvienā vietā pasaulē, un tērēt to jebkur, vairs nekad neuztraucoties par valūtas maiņas komisijas maksu.

«Daudzvalstu banku pakalpojumi pārāk ilgi ir bijuši lielo uzņēmumu un viņu turības veidotāji. Mūsu misija ir padarīt starptautisko banku pakalpojumu priekšrocības pieejamas ikvienam, neatkarīgi no viņu bankas bilances. Tāpēc mēs esam priecīgi, ka varam piedāvāt «borderless» kontu un debetkarti mūsu vairāk nekā trim miljoniem klientu,» norādījis K. Kārmans.

Pērn novembrī «TransferWise» paziņoja par 280 miljonu dolāru investīciju raundu. Līdz ar to kopējās investīcijas sasniegušas 397 miljonus dolāru. Jaunās investīcijas domātas globālai ekspansijai, jo īpaši Āzijas Klusā okeāna reģionā. Tas iekļauj arī plānus piedāvāt pakalpojumu Indijā. Šo investīciju raundu vadīja «Old Mutual Global Investors» un Silīcija ielejas riska kapitāla firma «IVP». Jaunajiem investoriem pievienojas arī «Sapphire Ventures», «Mitsui & Co» un «World Innovation Lab». Raundu atbalstīja esošais investors pazīstamais uzņēmējs Ričards Brensons, riska kapitāla fonds «Andreessen Horowitz» un «Baillie Gifford».

Finanšu tehnoloģiju kompāniju «TransferWise» 2011. gadā Lielbritānijā dibināja igauņi Tāvets Hinrikus un Kristo Kārmans. Šis tiek uzskatīts par vienu no pasaulē veiksmīgākajiem finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumiem, kas kopumā piesaistījis 397 miljonus dolāru.

«TransferWise» lieto vairāk nekā trīs miljoni cilvēki un katru mēnesi viņi šajā platformā pārskaita vairāk nekā divus miljardus eiro, ietaupot vairāk nekā divus miljonus eiro dienā.

Tevi varētu interesēt

Latvijas «PrivatBank» šogad pirmajā ceturksnī strādāja ar zaudējumiem 611 000 eiro apmērā,...

Kopējais noguldījumu apmērs Latvijas bankās šogad maijā samazinājies par 1,1% jeb 195,157...

Stājoties spējā Vispārīgajai datu aizsardzības regulai, var pasliktināties kredītrisku vērtēšanas...

Aizvadītajā nedēļā Latvijas Komercbanku asociācija kopā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju...

TransferWise paziņojis par bezrobežu konta borderless un Mastercard debetkartes ieviešanu, kas dos...

Nepalaid garām

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Latvijas «PrivatBank» šogad pirmajā ceturksnī strādāja ar zaudējumiem 611 000 eiro apmērā,...

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) vēl nav pieņēmusi lēmumu attiecībā uz...

Kopējais noguldījumu apmērs Latvijas bankās šogad maijā samazinājies par 1,1% jeb 195,157...

Vērtējot pirmā ceturkšņa rezultātus mājokļu kreditēšanā, var pavisam droši teikt, ka arī...

Neskatoties, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) pauda apņēmību līdz maija beigām nākt...

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs Ainars Latkovskis...

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) lēmumu par «ABLV Bank» pašlikvidācijas plānu...

«Parakstīju iesniegumu KNAB ar lūgumu izvērtēt laikraksta Dienas Bizness šā gada 21....

2018. gada 1. ceturksnī Luminor neto peļņa sasniedza 8,96 miljonus eiro, informē bankas pārstāvji....

«ABLV Bank», kuras akcionāri februārī nolēma sākt bankas pašlikvidāciju, peļņa šogad pirmajos...