Bijušie TransferWise darbinieki izveido jaunuzņēmumu Salv 

Igaunijas naudas atmazgāšanas novēršanas tehnoloģiju jaunuzņēmums "Salv" sola desmitreiz efektīvāku palīdzību naudas atmazgāšanas novēršanā.

Anda Asere, 03.12.2019

Salv dibinātāji Sergejs Rumjancevs (Sergei Rumjantsev), Tāvi Tamkivi (Taavi Tamkivi) un Džefs Maklelands (Jeff McClelland).

Foto: Jake Farra

Naudas atmazgāšanas novēršanas (AML) jaunuzņēmums "Salv" šodien paziņoja par divu miljonu dolāru investīciju piesaisti. Investīciju raundu vada "Fly Ventures" kopā ar "Passion Capital" un "Seedcamp". Tāpat uzņēmumu atbalsta eņģeļinvestori - "Twilio" galvenais tehniskais direktors Ots Kaukvers (Ott Kaukver) un bijušais Igaunijas valsts informācijas tehnoloģiju vadītājs Tāvi Kotka (Taavi Kotka).

Naudas atmazgāšanas apmērs pasaulē gadā ir viens līdz divi triljoni dolāru, liecina Apvienoto Nāciju organizācijas Narkotiku un noziegumu biroja dati. "Salv" vēlas palīdzēt cīnīties ar to. Uzņēmuma līdzdibinātājs Tāvi Tamkivi (Taavi Tamkivi) norāda, ka atbilstība dažādām prasībām ir svarīga, bet ar to nepietiek, lai apkarotu noziegumus. "Bankas iegulda arvien vairāk resursu naudas atmazgāšanas novēršanai, bet reāls progress nenotiek. Pat, ja banka 100% izpilda noteikumus, ar to nepietiek. Par spīti kompleksajiem noteikumiem un procedūrām nauda tāpat tiek atmazgāta un sliktie puiši vienmēr ir soli priekšā. Mēs izveidojām "Salv", lai padarītu finanšu iestādes gudrākas noziegumu atklāšanā, nebojājot reālo klientu pieredzi. Parasti naudas atmazgāšana ir saistīta ar nopietnām, liela mēroga kriminālām darbībām sākot ar narkotiku kontrabandas līdz ieroču tirdzniecībai un terorismam. Ja mēs varam apturēt naudas atmazgāšanu, mēs sitīsim noziedzniekiem tur, kur viņiem sāp visvairāk, un padarīsim pasauli drošāku," viņš uzsver.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.

Uzņēmumā skaidro, ka "Salv" izstrādātais risinājums ir intuitīvs produkts, kas nodrošina atbilstības ekspertus ar rīkiem, kas nepieciešami, lai samazinātu laiku, kas tiek patērēts viltus pozitīvām trauksmēm. Tas atbilstības speciālistiem dod iespēju novērst nepieciešamību nepārtraukti iesaistīt inženierus. Integrēšana prasot mazāk nekā mēnesi un minimālu atbalstu no inženieru nodaļas. "Mēs palīdzēsim bankām samazināt darījumu uzraudzību un kļūdaini pozitīvās trauksmes gadījumus. Tiek atklāts vairāk noziegumu un pārbaužu laikā mazāk cieš godīgi klienti. "Salv" padara banku cīņu pret naudas atmazgāšanu vairāk nekā desmit reizes efektīvāku," apgalvo T. Tamkivi.

"Salv" pašlaik ir pieejams bankām un citām finanšu iestādēm Eiropā. Klientu lokā ir arī "LHV". "Mēs kā finanšu iestāde pārdodam uzticību. Mēs veltām daudz resursus, lai apkarotu noziedzību. Ir izaicinājums to izdarīt pareizi. "Salv" to ļoti atvieglo, dodot reāllaika datus mūsu komandai un ļaujot mums dalīties ar informāciju ar citām iestādēm. Tā ir ievērojama priekšrocība, identificējot iespējamās noziedzīgās darbības un notverot vairāk noziedznieku," saka Andres Kiters (Andres Kitter), "LHV" Lielbritānijas filiāles vadītājs.

Savukārt digitālās bankas "N26" līdzdibinātāja Maksimiliāna Tajentāla (MaximilianTayenthal) skatījumā pēdējo desmit gadu laikā "Salv" komanda ir bijusi naudas atmazgāšanas novēršanas priekšējās rindās un ir palīdzējusi daudzām pasaules tehnoloģiju kompānijām pasargāt savas platformas no finanšu noziegumiem. "Viņi saprot naudas atmazgāšanas novēršanas straujo attīstību un ir radījuši vienkāršu un efektīvu produktu," tā viņš.

Komanda pie "Salv" tehnoloģijas sāka strādāt 2018. gada beigās. Uzņēmumu dibinājuši bijušie "TransferWise" darbinieki Tāvi Tamkivi (Taavi Tamkivi), Džefs Maklelands (Jeff McClelland) un Sergejs Rumjancevs (Sergei Rumjantsev). T. Tamkivi ir izveidojos naudas atmazgāšanas novēršanas, krāpniecības un "pazīsti savu klientu" komandas uzņēmumos "TransferWise" un "Skype", Dž. Maklelands vadīja krāpniecības novēršanas un citas analītikas grupas uzņēmumā "Skype", kā arī izveidoja "TransferWise" analītikas grupu, savukārt S. Rumjancevs vadīja "zini savu klientu" un verificēšanas inženieru komandu uzņēmumā "TransferWise".

Tevi varētu interesēt

Tiešsaistes maksājumu pakalpojuma «Transferwise» dibinātāji Kristo Kērmans un Tāvets Hinrikuss...

Igaunijā izstrādātā starptautiskā savstarpējo tiešsaistes maksājumu platforma «TransferWise»...

Līdz ar jaunāko investīciju raundu igauņu izcelsmes finanšu tehnoloģiju uzņēmuma «TransferWise»...

Naudas pārvedumu kompānija «TransferWise» piesakās jaunai licencei Briselē, kas nodrošinās...

Igaunijas uzņēmēji izveidojuši filantropijas fondu, kura mērķis ir nodrošināt sākuma kapitālu...

Nepalaid garām

Dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projekta īstenotāji atklājuši pirmās nākotnes infrastruktūras...

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Personālvadības mākoņrisinājuma "CakeHR" pārņemšana papildina personālvadības mākoņrisinājuma...

Ar smagu darbu biznesā nav gana - vajadzīga arī rūpīga plānošana un...

"Riga TechGirls", "Vidzeme TechGirls" un "Liepāja TechGirls" tagad pievienojas arī "Ventspils TechGirls"....

Daudzi cilvēki ir zaudējuši uzticību bankām un lielām kompānijām, tāpēc vajadzīga holistiski...

Lietuvas infrastruktūra tiek novērtēta gan jaunuzņēmumu, gan pasaules klases kompāniju vidū....

Eiropas finanšu tehnoloģiju kompānijām ir cerība radīt jaunus digitālos čempionus...

Jaunuzņēmumu konkursa „Seedstars” reģionālajā finālā Kazahstānā finanšu tehnoloģiju...

Latvijas jaunuzņēmums "CheeksUp", kas radījis runas terapijas instrumentu bērniem, ir starp tiem...

Jaunuzņēmumu pasaulē ir posms, kad nepārtraukti jāstrādā, lai apsteigtu laiku un izveidotu stabilus...

Konferences “Slush” ietvaros notiekošo Latvijas jaunuzņēmumu un investoru brokastu mērķis ir...