Šogad plāno pabeigt elektroenerģijas pieslēgšanu Lucavsalā 

Otrdien, 21. martā, Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja apstiprināja pašvaldības aģentūras Rīgas gaisma darba plānu 2017. gadam, kurā cita starpā paredzēta elektroenerģijas pieslēgšana Lucavsalas aktīvās atpūtas zonai, kā arī vairāku maģistrālo ielu kabeļu posmu nomaiņa.

Lelde Petrāne, 21.3.2017

Foto: Austra Helēna Žaggere/LETA

Kopumā šogad aģentūrai deleģēto funkciju izpildei ir plānoti 8 295 243 eiro, no tiem 7 573 063 eiro  plānoti ielu apgaismojuma ekspluatācijas nodrošināšanai un 722 180 eiro - pilsētas luksoforu sistēmas un tās vajadzībām ierīkoto elektrisko tīklu uzturēšanai.

Budžetā plānotie līdzekļi tiks izlietoti Rīgas ielu, laukumu, parku un citu publiskai lietošanai paredzēto teritoriju ārējās apgaismošanas tīklu avāriju remontiem un atsevišķu, īpaši sliktā stāvoklī esošu apgaismojuma posmu nomaiņai un ekspluatācijas remontiem, kā arī pilsētas luksoforu sistēmas darbības nodrošināšanai.

Aģentūra turpinās aizvadītajā gadā iesākto sarūsējušo, sadrupušo – veco apgaismojuma balstu nomaiņu. Tostarp Juglas ielas, Brīvības gatves, M.Keldiša ielas, G.Zemgalas gatves un vairākos pilsētas dzīvojamos masīvos kopumā plānots nomainīt 493 bojātos dzelzsbetona un sarūsējušos metāla balstus un 476 sarūsējušās konsoles.

Tāpat plānots veikt īpaši sliktā stāvoklī esošu zemē guldīto kabeļu nomaiņu vairākos ielu posmos - rekonstruēt ielu apgaismojumu Kalpaka bulvārī, turpināt 11.novembra krastmalas apgaismojuma kapitālo remontu - posmā no Akmens tilta līdz dzelzceļa tiltam nomainīt 600 m kabeli gruntī, veikt Zāģeru un Ziemeļu ielas apgaismojuma kapitālo remontu, turpināt Tallinas ielas apgaismojuma rekonstrukciju, veikt ielu apgaismojuma kapitālo remontu Reimersa ielā un izstrādāt ielu apgaismojuma rekonstrukcijas topogrāfisko plānu un tehnisko projektu Zeļļu un E.Smiļģa ielām.

Šogad arī plānots turpināt ielu apgaismojuma ierīkošanas darbus Dārziņu apkaimes teritorijā – izbūvējot apgaismojumu Dārziņu 7., 8., 9. un 10.līnijās, Krāču, Ābeļu un Jasmīnu ielas un 11., 12., 13., 23. un 27.līnijas atsevišķos posmos.

Aģentūras 2017.gada darba plāns ir izstrādāts atbilstoši uzņēmuma vidējā termiņa darbības stratēģijai 2017.-2019.gadam.

No šīs sadaļas

Pavasara sezonai raksturīgi laikapstākļi bija vērojami arī aizvadītajā nedēļā, turpinoties...

Trīs Rietumeiropas valstis - Dānija, Vācija, Nīderlande - atklājušas plānus būvēt gigantisku...

Dabasgāzes tirgū 2016. gadā kopumā bija vērojams zems dabasgāzes cenu līmenis, kas...

Uzņēmums Baltic Solar Factory Liepājā plāno būvēt Latvijā pirmo saules elektropaneļu ražotni,...

Krievijas gāzes eksporta cena Eiropas Savienībai (ES) šogad ir gaidāma augstāka nekā...

Valsts asinsdonoru centrs iepirkumu procedūras rezultātā ir noslēdzis līgumu un elektroenerģiju...

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas cenas Baltijā otro nedēļu pēc kārtas piedzīvojušas...

Izdevniecība Dienas bizness sadarbībā ar Latvijas Elektroenerģētiķu un Energobūvnieku asociāciju...

Mazai valstij kā Latvija regulēts monopols gāzes apgādē ir izdevīgāks nekā brīvais...

Latvijas dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operators AS Conexus Baltic Grid patlaban...