Solidaritātes nodoklim trīs varianti

2018. gada 28. novembris plkst. 6:34
Sadaļa: Nodokļi
Dalies ar šo rakstu

Ministru kabinetā tika skatīti trīs dažādi šī nodokļa risinājuma varianti, bet LDDK un LTRK aicina šo nodokli atcelt jau no 2019. gada.

Tāda aina iezīmējās Ministru kabineta sēdē, kurā tika skatīti Finanšu ministrijas sagatavotie grozījumi uzņēmēju kritizētajā Solidaritātes nodokļa likumā, kura pamatā ir Satversmes tiesas spriedumā nolemtais. LDDK un LTRK paudušas viedokli, ka šis nodoklis vispār jāatceļ, savukārt Finanšu nozares asociācija sniegusi atbalsta risinājumu, ka solidaritātes nodokļa likme ir 25,5%. Finanšu ministrija par labāko risinājumu uzskata nodokļa likmi no 2019. gada 1. janvāra noteikt 35,09%, un kopējie solidaritātes nodokļa ieņēmumi 2019. gadā palielinātos par 0,3 milj.eiro, 2020. gadā – par 1,1 milj.eiro.

Lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Labklājības ministrs Jānis Reirs norādīja – nevar būt situācija, ka vidusšķira valstij maksā lielāku nodokli nekā tie, kas saņem daudz, tāpēc ne 1., nedz arī 2. variants nav atbalstāmi. Solidaritātes nodokļa atcelšana netiek izskatīta par pieņemamu risinājumu ne tikai tādēļ, ka tā rezultātā budžetā būs mazāk naudas, bet arī tāpēc, ka Latvijā ir liela ienākumu nevienlīdzība. Ministru prezidenta pienākumu izpildītāja, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola norādīja, ka sākotnēji bijis plānots šos grozījumus virzīt 2019. gada valsts budžeta paketē, taču, tā kā jaunās valdības veidošanas process ir ieildzis, tad arī jaunā budžeta projekta vēl nav, toties spēkā ir stājies Satversmes tiesas lēmums, kas nosaka, ka līdzšinējā solidaritātes nodokļa maksāšanas kārtība un attiecīgās likmes nav tiesiski korektas, tāpēc arī valdībai ir jāizsaka sava pozīcija un ar vēstuli jāinformē Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, kura tad arī lemtu par šo jautājumu.

Pēc D. Reiznieces-Ozolas sacītā, risinājums ir vajadzīgs līdz 2019. gada 1. janvārim, citādi nodoklis būs, bet likmju nebūs, līdz ar to nodokli iekasēt nebūs iespējams. Finanšu ministrijas Tiešo nodokļu departamenta direktore Astra Kaļāne atzina, ka, vērtējot jaunu solidaritātes nodokļa likmes noteikšanu, jāņem vērā, ka solidaritātes nodokļa likme ir tāda pati kā valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām.

Visu rakstu Solidaritātes nodoklim trīs varianti lasiet trešdienas, 28.novembra laikrakstā Dienas Bizness! Lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Dalies ar šo rakstu