Spīķeru kvartāla būvniecībai ņems aizņēmumu 

Projekta «Maskavas ielas, Krasta ielas un Turgeņeva ielas kvartāla degradētās teritorijas revitalizācija» būvniecību, būvuzraudzību un autoruzraudzību nākamajā gadā plānots nodrošināt, zmantojot aizņēmuma līdzekļus, liecina Rīgas domes informācijas sistēmā pieejamie dokumenti.

Elīna Pankovska, 14.12.2012

Līdzekļus plānots ņemt vai nu no Valsta kases, vai arī cita aizdevēja, ja tas piedāvās izdevīgākus nosacījumus. Nākamgad plānots aizņemties līdz 3,86 milj. Ls.

Pašvaldība vēlas ņemt aizņēmumu, kura atmaksas termiņš nepārsniedz 15 gadus, kā arī pamatsummas atliktais maksājums ir līdz trīs gadiem. Gala lēmums gan jāpieņem Rīgas domei 18. decembra sēdē. Jāmin, ka Spīķeru kvartāla un Daugavas krasta rekonstrukcijas darbus no Dzelzceļa tilta līdz Salu tiltam plānots pabeigti 2013.gada aprīlī.

Līdz aprīlim plānots nojaukt pagaidu un teritoriju degradējošās ēkas un nožogojumus, apzaļumot teritoriju, nobruģēt ietves un riteņbraucēju celiņu, izbūvēt žogu, soliņus, atkritumu urnas, kā arī izbūvēt apgaismojumu, atjaunot gājēju tuneli un, tuneļa kāpnes aprīkojot ar estakādi, izveidot drošu un ērtu pieeju Daugavas krastmalai.

Papildus gājēju promenādei un veloceliņam paredzēts izveidot aktīvo skrituļotāju atpūtas zonu. Krasta ielā un gar Daugavas krastu tiks uzstādītas jaunas norobežojošās tērauda margas, remontēta esošā norobežojošā Krasta ielas siena, veikts Daugavas krasta aizsargdambja akmens daļu remonts un citi darbi.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments parakstīja līgumu ar atklātā konkursa uzvarētāju apvienību Merks - Saldus ceļinieks, kas pilnībā rekonstruēs kvartāla Daugavas krastmalu, starp Dzelzceļa un Salu tiltu.

Rekonstrukcijas darbi tiek veikti Eiropas Savienības līdzfinansētā projekta Maskavas, Krasta un Turgeņevaielu kvartāla degradētās teritorijas revitalizācija gaitā. Projekta kopējais finansējums ir 4,91 milj. Ls, būvniecības darbu kopējās izmaksas ir 4,54milj. Ls, Eiropas Reģionālās attīstības fonds finansē 2,55 milj. Ls.

Spīķeru kvartāls, kas atrodas starp Maskavas, Krasta, Turgeņeva ielu un Daugavu, iekļauts UNESCO pasaules kultūras mantojuma teritorijā - Rīgas pilsētas vēsturiskajā centrā.

Jaunākais izdevums