SPRK: Pasta nozarē gaidāmas pārmaiņas

2017. gada 27. decembris plkst. 11:49
Autors: Rūta Lapiņa
Sadaļa: Pakalpojumi
Dalies ar šo rakstu

Aizvadītājā gadā pasta nozarē bijuši virkne notikumu, kas būtiski ietekmējuši pasta nozares attīstību un tādi gaidāmi arī tuvākajos gados, norāda Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK).

Apkopojot aktuālo, SPRK uzsver izmaiņas pasta komersantu reģistrēšanas kārtībā un par grozījumiem Pasta likumā. 2017. gadā tika ieviestas būtiskas izmaņas pasta komersantu reģistrēšanas kārtībā. «Jaunā kārtība pierāda, ka sistēma strādā efektīvi gan jaunu komersantu reģistrēšanas, gan komersantu darbības apturēšanas un izslēgšanas procesā no pasta komersantu saraksta,» norāda pasta nodaļas vadītājs Bruno Frīdenbergs – Ansbergs.

Vienlaikus regulators šajā gadā ir aktīvi piedalījies arī grozījumu Pasta likuma izstrādē, kas paredz pilnveidot pasta pakalpojumu pamatjēdzienus un tiesisko regulējumu, nodrošinot efektīvākus pasta sūtījumu piegādes risinājumus.

Turklāt SPRK arī aktīvi iesaistījies Eiropas pasta regulatoru grupas (ERGP) un Pasaules Pasta savienības (PPs) konferencē par pasta pakalpojumu turpmākās regulēšanas aspektiem, kas atkārtoti pierāda, cik svarīgas un nepieciešamas ir visaptverošas un kardinālas reformas pasta nozarē tuvākajos gados, ņemot vērā, cik strauji mainās pasta pakalpojumu sniegšanas tendences pasaulē.

Savukārt 2018. gadā ievērojams izaicinājums SPRK būs Eiropas Savienības Regulas prasību ieviešana par pasta paku pārrobežu piegādes pakalpojumiem. Regulatoram vienlaicīgi ir jāgatavojas gaidāmajām pārmaiņām, kas attiecas uz universālā pasta pakalpojuma sniedzēja noteikšanu valstī pēc 2019. gada.

«Neatkarīgi no plānotajiem darbiem, Regulators turpinās aktīvi piedalīties grozījumu Latvijas Pasta likumā izstrādē un iesaistīties ERGP un PPs darbībā, lai sniegtu gan savus priekšlikumus regulējuma pilnveidē, gan arī būt informētiem par izmaiņām un jaunākajām tendencēm nozarē,» norāda SPRK.

Dalies ar šo rakstu