Transports un loģistika

Stena Line izplešanos sāks ar Zviedrijas klientiem

Egons Mudulis, 09.11.2012

Avots: Stena Line

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Zviedru prāmju operators plāno kāpināt Zviedrijas preču pārvadājumus uz Latviju un NVS, sarunā ar DB norāda viena no pasaules lielājkajiem prāmju operatoriem Stena Line (SL) izpilddirektors Gunnars Blomdāls.

Olsonu ģimenei piederošās Stena grupas uzņēmums Latvijā ir uz ilgu palikšanu, bet vispirms plāno uzlabot un paplašināt šā gada oktobrī oficiāli pārņemtos Scandlines maršrutus Ventspils–Nīneshamna uz Zviedriju un Ventspils–Traveminde, Liepāja–Traveminde uz Vāciju.

Tas, ka nopirkām jau esošu biznesu, ir liela priekšrocība, jo uzreiz nav jāveic lieli iegudījumi, stāsta SL vadītājs Pagaidām gan šis ir jauns tirgus, jo SL līdz šim darbojusies Skandināvijas valstu, Lielbritānijas, Īrijas un Polijas virzienā. Tādēļ sākumā tiks pētīts tirgus un dibināti kontakti. Jebkurā gadījumā paplašināšanās sāksies ar papildu kravām no Zviedrijas un citām Skandināvijas valstīm, jo tur «mēs pazīstam industriju», skaidro G. Blomdāls.

SL met acis gan uz Baltijas valstu tirgu, gan Krieviju, Kazahstānu un citām NVS valstīm. Vispirmis gan tiks izmantotas jau esošo maršrutu iespējas, jo prāmju piepildījums nav 100%. Ceram, ka Stena Line piesaistīs Skandināvijas industriālās kravas, norāda Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Kaspars Briškens. «Vienojāmies ar SL, ka liksim kopā spēkus, lai ar vienotu integrētu piedāvājumu vērstos pie Zviedrijas un citu valstu kravu īpašniekiem,» stāsta ministrijas pārstāvis. Tikmēr loģistikas un autopārvdājumu biznesā iesaistītie sagaida pakalpojumu kvalitātes kāpumu, biežākus reisus, jaunus maršrutus un tai pašā laikā adekvātas cenas.

Komentāri

Pievienot komentāru