Pārtika

Tasty Home maltajā paprikā konstatē bīstamu ķīmisku vielu

Monta Glumane, 01.06.2018

Foto:publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Pārtikas un veterinārais dienests pieprasījis atsaukt no tirdzniecības Spānijas izcelsmes «Tasty Home» maltās saldās paprikas partiju, jo tajā konstatēts uz pusi lielāks ķīmiskās vielas ohratoksīna A daudzums, nekā maksimāli pieļaujams, informē PVD.

Ohratosksīni ir ķīmiskas vielas no mikotoksīnu grupas, ko ražo dažas Aspergillus sugas mikroskopiskas sēnītes. Toksiskākais - ohratoksīns A ir izplatītākais un nozīmīgākais šīs grupas toksīns, kas sastopams graudaugos, kafijā, žāvētos augļos, dārzeņos un citur. To uzskata par kancerogēnu, teratogēnu vielu, jo tā var uzkrāties cilvēku un dzīvnieku organismos, tai ir īpaši izteikta toksiska ietekme uz nierēm un aknām.

PVD noņemtajā maltās saldās paprikas paraugā konstatētais ohratosksīna A daudzums ir 40,6 mikrogrami uz kilogramu, lai gan maksimāli pieļaujamais šīs vielas daudzums produktā ir 20 mikrogrami uz kilogramu.

Preces izplatītājs SIA «Maxima Latvia» piesārņoto produktu ir nekavējoties izņēmis no tirdzniecības.

PVD aicina iedzīvotājus pārskatīt savus garšvielu krājumus un nelietot uzturā sekojošu produktu – «Tasty Home» malta saldā paprika 60 g iepakojumā, izcelsmes valsts - Spānija, piegādātājs UAB «Alvo Prekyba», Lietuva, izplatītājs Latvijā - SIA «Maxima Latvia», EAN kods - 2000228314017, partijas nr. - L840, derīguma termiņš - 16.08.2019.