Uzņēmumam 123 Drivers Ltd. Londonā nepieciešams liels skaits Latvijas šoferu

2013. gada 23. aprīlis plkst. 13:27
Sadaļa: Karjera
Dalies ar šo rakstu

Latvijas uzņēmums 123 Drivers Ltd. sadarbībā ar starptautisko transporta pārvadājumu uzņēmumu Amitours London paplašina darbību Lielbritānijā, tādēļ tam nepieciešams liels skaits šoferu.

Šobrīd uzņēmumi Londonā nodrošina darba vietas vairāk nekā 70 Latvijas iedzīvotājiem. SIA 123 Drivers Ltd. Latvijā veic šoferu atlasi un apmācību.

Taksometru pakalpojumi, kurus nodrošina arī latviski runājoši šoferi, Londonā esot pieejami jau ilgāk nekā gadu, un kļūstot arvien populārāki. Taču pakalpojuma galvenā mērķauditorija ir krievu tūristi, biznesa portālam db.lv stāstīja SIA 123 Drivers Ltd. pārstāvis Kaspars Sīmanis.

Uzņēmuma mērķis ir nodrošināt šoferus ar stabilu darbu, vienlaicīgi nesaraujot saites ar ģimeni un mājām. Tāpēc šoferu darba grafiks paredz 10 nedēļas strādāt Londonā un 2 nedēļu atvaļinājumu, kuru šoferiem ir iespēja pavadīt kopā ar savu ģimeni un draugiem Latvijā vai izmantot pēc saviem ieskatiem. 

«Mēs apzināmies, ka iemācīties braukt pa Londonu nav vienkārši, un darbiniekiem pirmajā gadā ļaujam mācīties, parādot, kā orientēties Londonas satiksmē. Tas nozīmē, ka pirmajā gadā šoferis saņem 900 GBP minimālo algu neatkarīgi no veikto pasūtījumu skaita. Taču  daudzi šoferi mācās ļoti ātri, un saņem vairāk, jo apmaksa tiek veikta par izpildīto servisu apjomu. Algas griesti pie mums nepastāv, ir noteikta tikai minimālā robeža. Šoferu vērtība līdz ar profesionālajām iemaņām gadu no gada pieaug, tāpēc palielinās arī atalgojums, jo mēs augstu novērtējam katru darbinieku,» skaidroja K. Sīmanis.

Pirmajā gadā uzņēmums darbiniekiem nodrošina garantētu atalgojumu 900 GBP (742 latu) apmērā, otrajā gadā 1100 GBP (1000 latu) apmērā, trešajā gadā garantētā alga pieaug līdz 1500 GBP (1250 latiem), un līguma termiņa beigās tiek izmaksāts 5000 GBP (4160 latu) liels lojalitātes bonuss. Šis ir garantētais minimālais atalgojums – summa, kas šoferim paliek uz rokas, jo tiek apmaksāti visi dzīvesvietas izdevumi. Atbilstoši individuālajām prasmēm darba samaksa var būt lielāka. Papildus tiešajai darba samaksai katrs šoferis ir iesaistīts kompānijas klientu lojalitātes programmā un saņem komisiju no sevis piesaistīto klientu pasūtījumiem.

Papildus ikmēneša atalgojumam uzņēmums 123 Drivers Ltd. saviem darbiniekiem nodrošina dzīvesvietu Londonas tuvējā centrā un sedz komunālo pakalpojumu izmaksas, kā arī nodrošina tehnisko ekipējumu darbam – Mercedes Benz automašīnas un planšetdatoru ar iebūvētu GPS sistēmu. Pēc K. Sīmaņa teiktā, šoferiem pašiem atliek vien ēšanas izdevumi, kas ir ap 200 GBP mēnesī.

«Sedzam arī visus profesionālos izdevumus, ko parasti šajā biznesā šoferis kā pašnodarbināta persona apmaksā pats – licences iegūšanu darbam Londonā, automašīnas īri, remontu, degvielu, operatora pakalpojumus, kas kopumā mēnesī veido mazliet vairāk nekā 1000GBP (825 latu),» norāda K. Sīmanis.

Viņš portālam db.lv lielīja Latvijas šoferu centību - viņi varot būt neapmierināti ar savu dzīvi, bet pret klientu vienmēr būšot prefekti. Iepriekš uzņēmums mēģinājis strādāt arī ar rumāņiem, bet atšķirība esot acīmredzama. Uzņēmumam uz Lielbritāniju nedēļā izdodoties nosūtīt divus līdz trīs cilvēkus, interese esot liela, taču jāņem vērā, ka daļa pretendentu atbirst gan nepieciešamās licences, gan veselības pārbaužu, gan profesionālo iemaņu nepietiekamības dēļ.

123 Drivers ir Latvijas uzņēmums, kas dibināts 2003. gadā. Sadarbībā ar partneriem – transporta kompāniju Amitours – 123 Drivers nodrošina biznesa klases pasažieru pārvadājumus Eiropas lielākajās pilsētās: Londonā, Parīzē, Berlīnē, Ženēvā, Barselonā, Romā, kā arī Maskavā un Pēterburgā. Klientiem tiek piedāvāti latviski, krieviski un angliski runājošu taksometra šoferu un gidu pakalpojumi.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds