Uzsāk Stopiņu novada Kultūras centra būvniecību

Autors: Rūta Cinīte
2017. gada 22. septembris plkst. 16:44

Svinīgā ceremonijā iemūrējot kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm, uzsākta Stopiņu novada Kultūras centra būvniecība, informē būvfirmas SIA Arčers Sabiedrisko attiecību speciāliste Ilga Sokolova.

Jaunais Kultūras centrs iezīmēs Stopiņu novada centru. Iecere būvēt jaunu kultūras centru radās jau pirms vairāk nekā desmit gadiem, kad tika rezervēta zeme Ulbrokas centrā un izveidota centra attīstības vīzija.

Atzīmēts, ka pēdējos desmit gados Stopiņu novadā ir būtiski pieaudzis iedzīvotāju skaits, un šobrīd Stopiņu novadā savu dzīvesvietu ir deklarējuši 10 968 iedzīvotāji. Līdz ar iedzīvotāju skaita pieaugumu un plašo kultūras pasākumu klāstu, krietni par mazu kļuvis esošais Ulbrokas kultūras nams ar 200 skatītāju vietām.

Īstenojot ieceri par kultūras centra celtniecību, tika izsludināts metu konkurss, arhitekti iesniedza vairākus metus un notika novada iedzīvotāju balsojums, lai izvēlētos piemērotāko ēku. 2013. gada oktobrī iedzīvotājiem tika prezentēts SIA AB Krasts izstrādātais jaunā kultūras centra projekts, kurā atradīsies divas pasākumu zāles – viena ar gandrīz 400 skatītāju vietām zālē un 100 skatītāju vietām balkonā, otra ar 200 skatītāju vietām.

Tāpat ēkā būs mēģinājumu telpas kolektīviem un kultūras centra profesionālās darbības nodrošināšanai. Uz jaunajām telpām 2019. gadā. pārcelsies arī Dzimtsarakstu nodaļa ar laulību reģistrācijas zāli, Ulbrokas bibliotēka, Stopiņu novada vēstures muzejs, un tiks atvērta arī semināru zāle – zaļā klase. Kopējā būves platība būs 5713,4 m2, turklāt blakus kultūras centram tiks izveidota autostāvvieta, un teritoriju labiekārtos – ēku un pie tās esošo strūklaku izgaismos.

Kā pasākuma ietvaros norādīja Stopiņu novada domes priekšsēdētāja Vita Paulāne, Stopiņu novada Kultūras centra projekta mērķis ir nodrošināt augstas kvalitātes profesionālās un amatiermākslas kultūras pieejamību Stopiņu novadā, kā arī kvalitatīvu pakalpojumu pieejamību bibliotēkā, muzejā un dzimtsarakstu nodaļā.

«Manuprāt, viens no sarežģītākajiem uzdevumiem būvniecības procesā būs nodrošināt teicamu akustiku koncertzālēs, kas ir pamatu pamats piedāvātās kultūrprogrammas baudījumam, bet ceru, ka kopīgā darbā ar projektētājiem un būvniekiem mums tas izdosies. Līdz ar jaunā kultūras centra būvniecību tiks labiekārtota arī apkārtējā teritorija, izveidoti apstādījumi un veikti apzaļumošanas darbi,» sacīja V. Paulāne.

Kultūras nama būvniecības veicēja SIA Arčers valdes locekle Maija Baltgalve atzīmēja, ka jaunais Kultūras centrs kļūs par ļoti nozīmīgu sabiedrisko vietu.

Kultūras centrs būs pirmais no Stopiņu novada centra attīstības vīzijas realizētajiem projektiem un tas atrodas Ulbrokā, Institūta ielā 3. Kapsulu nama pamatos iemūrēja Stopiņa novada domes priekšsēdētāja, kopā ar projekta izstrādātājiem SIA AB Krasts un būvdarbu veicējiem SIA Arčers.