Citas ziņas

Uzspridzina Latvijas slavenāko graustu

Jānis Rancāns, 14.12.2012

Foto: Madonas novada pašvaldība

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Pussabrukušais un bīstamais Gaiziņkalna skatu tornis vairs nebojās apkārtnes ainavu. Šodien, 14. decembrī, tas tika uzspridzināts un demontēts, informē Madonas novada pašvaldība.

Spridzināšanu veica Zemessardzes 54. Inženiertehniskā bataljona karavīri. Nepabeigtās būves nojaušanas darbu koordinators ir Madonas novada pašvaldība, kas no 2012. gada pavasara noslēgusi zemes nomas līgumu ar zemes īpašnieci par Gaiziņkalna virsotnes nojaušanu.

Sākot no 12. decembra, atbilstoši torņa spridzināšanas darbu projektam, drošības noteikumi paredzēja, ka torņa piekļuves teritorija tika slēgta un apsargāta. Sprādziena dienā 500 metru rādiusā ap torni tika noteikta drošības josla un slēgtā teritorija.

Latvijas augstākais kalns - Gaiziņkalns atrodas Gaiziņkalna dabas parkā, kas savukārt, ietilpst aizsargājamo ainavu apvidū Vestiena. Vēsturiski Gaiziņkalns ir iecienīts tūrisma apskates objekts, no kura paveras skaista ainava.

Ilgus gadus apkārtnes ainavu baudīt traucējis pussabrukušais un bīstamais Gaiziņkalna skatu tornis, kurš sākts būvēt 1982. gadā un tā arī netika pabeigts.

Pirms torņa spridzināšanas Gaiziņkalna pakājē pie atpūtas bāzes Gaiziņš notika informatīvs pasākums Atvadas no torņa.