Valsts meklēs lielos IKT «dūžus»

2013. gada 10. maijs plkst. 8:15
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Būtiskas reformas valsts IKT saimniecībā sāk ar resora vadītāju izraudzīšanos, alga varētu būt no 1300 līdz 1600 Ls.

Valsts IKT attīstības stratēģija ir viens no pirmās prioritātes uzdevumiem, DB norādīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietnieks IKT jautājumos Arnis Daugulis. «Paralēli gaidām ministriju mājasdarbu izpildi, katra resora IKT vadītāja nominēšanu,» uzsvēra A. Daugulis, norādot, ka tas varētu notikt līdz 19. augustam. Mērķis ir panāk, lai katras ministrijas un tās padotības iestāžu ietvaros būtu viens atbildīgais vadītājs, kurš būtu lietas kursā par visu padotības iestāžu IKT saimniecību. Šajā jomā būtisks ir atalgojums, ko neslēpj arī VARAM.

Pērn publicētie dati liecina, ka valsts pārvaldē vidējā viena IT speciālista alga mēnesī pēc nodokļu nomaksas veidoja aptuveni 403 Ls. Savukārt IT nozares uzņēmumos vidējā alga ir 600–1000 Ls, bet cilvēkam, kurš uzņemas vadītāja atbildību, 1200–1500 Ls «uz rokas». Ja valsts pārvaldē tiek meklēts IKT vadītājs, tad algai vajadzētu būt, sākot no 1000 Ls mēnesī, DB sacīja FMS valdes priekšsēdētājs Jānis Bergs.

Valsts pārvalde šai pozīcijai varētu nodrošināt 1300-1600 Ls, pieļāva A. Daugulis, tādējādi izslēdzot draudus par nepietiekamu atalgojumu. Attiecīgais IKT vadītājs darbu VARAM varētu uzsākt no 2014.gada.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu