Pakalpojumi

VARAM: pilsētās tukšās pudeles pieņems automāti, laukos - algoti darbinieki

Dienas Bizness, 31.08.2012

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir apņēmības pilna pēc daudzu gadu sarunām beidzot ieviest dzērienu iepakojuma depozīta sistēmu Ministrija patlaban plāno, ka šo sistēmu veidot kā jauktu – pilsētās tukšās pudeles pieņemtu un pretī izdotu naudu automāts, bet laukos šos pienākumus veiktu algoti darbinieki.

Tas arī nozīmētu investīcijas darbavietu radīšanā reģionos, citējot vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Edmunds Sprūdžs (RP), vēsta laikraksts Diena.

Par tukšo dzērienu iepakojumu depozītsistēmu tiek runāts jau teju desmit gadus. Pirms četriem gadiem pat tika analizēta šādas sistēmas ieviešana un tika plānots, ka tā sāks strādāt 2010. gadā. Patlaban VARAM par šādas sistēmas iespējamo ieviešanas laiku min 2015. gada sākumu.

«Pēc 2008. gada aprēķiniem, Latvijai sistēmas ieviešanai būtu vajadzīgi 10 – 12 miljoni latu. Uz doto brīdi tas varētu būt par pāris miljoniem mazāk. Ar struktūrfondu atbalstu valsts varētu segt pusi no šiem līdzekļiem,» norāda VARAM Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere.

Sistēmas ieviešanas un uzturēšanas lielā mērā būtu atkarīgas no tā, vai pudeles pieņemtu automāts vai algots darbinieks. Sprūdžs uzskata, ka būtu jādodas jauktas sistēmas virzienā, pilsētā uzstādot automātus, bet lauku reģionos algojot darbinieku. Ministrs uzsver, ka Igaunija, kur darbojas tukšo dzērienu trauku depozītsistēma, jau guvusi no tā reālu labumu - meži no atkritumiem iztīrīti gada laikā.

Komentāri

Pievienot komentāru