Vecrīgas kumoss par simbolisku maksu

2015. gada 30. septembris plkst. 9:41
Dalies ar šo rakstu

Galvaspilsētā izstrādāti jauni noteikumi vieglo taksometru pārvadājumiem; nozarē šaubas par to efektu, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Par iebraukšanu Vecrīgā taksometru uzņēmumiem būs jāšķiras no simboliskas summas speciālās atļaujas saņemšanai. To paredz Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu departamenta izstrādātie saistošie noteikumi par vieglo taksometru pārvadājumu licencēšanu un pašvaldības nodevu par vieglo taksometru iebraukšanu īpaša režīma zonā. Noteikumu projektu bez iebildumiem, virzīšanai tālāk izskatīšanai Rīgas domes sēdē, apstiprināja Satiksmes un transporta lietu komitejas locekļi. Viņi visi atbalstīja to, ka ir nepieciešams noteikt samaksu taksometriem par iebraukšanu Vecrīgas teritorijā. Noteikumu projekts paredz arī citas izmaiņas un plānots, ka jaunie noteikumi varētu stāties spēkā jau ar šī gada 1. decembri.

Pārliecības nav

Kā DB atzina taksometru pakalpojumu uzņēmumos, pagaidām nav pārliecības, ka jaunie noteikumi uzlabos situāciju nozarē kopumā. Vienīgi tie varētu papildināt pašvaldības «maciņu». «Turpmāk lēmumu par licences izsniegšanu, apturēšanu vai anulēšanu pasažieru pārvadājumiem ar vieglajiem taksometriem Rīgas teritorijā pieņems licencēšanas komisija, bet pašas licences kartītes izsniegs Rīgas domes Satiksmes departaments,» tā Pasažieru pārvadājumu pārvaldes priekšniece Jeļena Dzikeviča. Noteikumi arī paredz, ka licence nedos pārvadātājiem tiesības veikt pasažieru pārvadājumus Vecrīgā. Proti, iebraukšanai Vecrīgā būs jāsaņem speciāla atļauja, bet nodeva par to būs 300 eiro gadā. Uz jautājumu, kā nonākts pie šādas summas, J. Dzikeviča skaidroja: «Noteicām pēc iespējas mazāku cenu. Taksometri izmanto pašvaldības stāvvietas, bet par tām nemaksā, savukārt iedzīvotāji mēnesī par to maksā 25 eiro. Mēs aprēķinājām – ja iedzīvotāji var samaksāt gadā 300 eiro par stāvvietu, tad pārvadātājiem ar to nebūs grūtību.» Viņa arī uzsvēra, ka maksa disciplinēs taksometrus Vecrīgā, kas bieži pārkāpjot satiksmes noteikumus. Pašlaik Rīgā ir aptuveni 2,3 tūkstoši taksometru. Ja taksometri darbosies vecpilsētas teritorijā bez speciālās atļaujas, noteikumi paredz sodu. Transportlīdzekļa vadītājam būs jāšķiras no 50 eiro, bet uzņēmumam – no 350 eiro.

Visu rakstu Vecrīgas kumoss par simbolisku maksu lasiet 30. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām